X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA ogłaszają listę urzędników Kremla objętych sankcjami

03.03.2021 17:00
Amerykańskie sankcje wizowe i finansowe obejmują 7 wysokich rangą urzędników z otoczenia prezydenta Putina.
Audio
  • USA ogłaszają listę urzędników Kremla objętych sankcjami [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnepixabay

Departament skarbu USA opublikował listę wysokich rangą urzędników Kremla objętych sankcjami za próbę otrucia i aresztowanie działacza opozycyjnego Aleksieja Nawalnego. Na liście znajdują się między innymi dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa i prokurator generalny Rosji.

Amerykańskie sankcje wizowe i finansowe obejmują 7 wysokich rangą urzędników z otoczenia prezydenta Putina. Poza dyrektorem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandrem Bortnikowem i prokuratorem generalnym Igorem Krasnowem są na niej szef departamentu administracji Kremla do spraw polityki wewnętrznej Andriej Jarin, zastępca szefa kancelarii prezydenta Putina Siergiej Kirjenko, dwóch wiceministrów obrony Paweł Popow i Aleksiej Kroworuczko i szef więziennictwa Aleksandr Kałasznikow.

„Charakter i rodzaj relacji obecnego prezydent USA z prezydentem Putinem będzie zupełnie inny niż za poprzedniej administracji” - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki zapowiadając bliższa koordynację działań wobec Moskwy z europejskimi sojusznikami Stanów Zjednoczonych. Psaki wezwała Rosję do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Aleksieja Nawalnego.
Wcześniej przedstawiciele administracji Bidena poinformowali, że amerykański wywiad z dużym stopniem pewności ocenił, iż to rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa jest odpowiedzialna za próbę otrucia Aleksieja Nawalnego. Waszyngton nie wykluczył nałożenia w najbliższym czasie kolejnych sankcji na Rosję za inne działania, na przykład za cyberatak na infrastrukturę informatyczną rządu USA oraz amerykańskich firm.

IAR/PP