X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Polacy pamiętają

10.04.2021 14:45
Od rana przedstawiciele władz państwowych upamiętniają 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 zginęli prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz 94 członkowie państwowej delegacji na obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego.
Audio
  • 11 lat temu pod Smoleńskiem doszło do katastrofy rządowego Tupolewa z państwową delegacją na pokładzie [POSŁUCHAJ]
Lech Kaczyński
Lech KaczyńskiFORUM

Kwiaty przy grobie pary prezydenckiej w krypcie katedry wawelskiej złożył prezydent Andrzej Duda. Prezydent po oddaniu hołdu powiedział, że członkowie delegacji, którzy zginęli pod Smoleńskiem mimo różnic światopoglądowych, reprezentowali jedność społeczeństwa, narodu i pamięci. Zaapelował również o utrzymanie tej jedności obecnie.

Prezydent mówił również, że wspólna pamięć i wzajemny szacunek to kwestie wykraczające poza różnice światopoglądowe. "Jeżeli chcemy dostrzec gdzieś w tym wszystkim jakieś dobro, to niechże tym dobrem będzie właśnie poczucie odpowiedzialności za budowanie wspólnoty i to poczucie odpowiedzialności za ojczyznę" - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Wieńce złożono również pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Podczas uroczystości ojciec Zdzisław Tokarczyk, odmówił modlitwę, w której podziękował za dziedzictwo zmarłego tragicznie prezydenta. "Dziękujemy za to, że zostawił nam tę wartość miłości do ojczyzny, tę walkę o ojczyznę, o bezpieczeństwo dla niej. Ale również i pozostawił tę walkę o solidarność między nami. To dla niego było bardzo ważne" - mówił o. Zdzisław Tokarczyk.

Pod miejscami pamięci, hołd zmarłym w katastrofie złożyli między innymi premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister zdrowia Adam Niedzielski, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Przedstawiciele władz państwowych upamiętnili również zmarłych w katastrofie Smoleńskiem pod ich pomnikiem na Cmentarzu Powązkowskim. Przybyli tam wicepremier Kaczyński, premier Morawiecki i marszałek Witek.

IAR/PP