X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kreml: proces zmiany władzy w Niemczech nie wpłynie na certyfikację Nord Stream 2

01.10.2021 12:41
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił w piątek, że proces zmiany władzy w Niemczech po wyborach do parlamentu nie wpłynie na certyfikację gazociągu Nord Stream 2. Jak przekonywał, urzędy odpowiedzialne za tę sferę kontynuują pracę bez względu na ten proces.
Dmitrij Pieskow
Dmitrij Pieskow Shutterstock/ID1974

- W Niemczech nadal działają wszystkie resorty, organy, w tym i te resorty, które będą certyfikować ten obiekt (Nord Stream 2-przyp.red.). Tak więc w ich działalności nie ma żadnej przerwy i nie jest ona przewidziana - powiedział Pieskow.

Tymczasem niemiecki koncern Uniper, zaangażowany w projekt Nord Stream 2, ocenił, że certyfikacja gazociągu się opóźnia. Szef koncernu, Klaus-Dieter Maubach, powiedział agencji Reutera, że certyfikacja zakończy się tak późno, że gazociąg nie będzie w stanie uzupełniać zapasów gazu podczas tegorocznej zimy. Jak tłumaczył, procedura otrzymania wszystkich niezbędnych zezwoleń nie będzie raczej postępować prędko.

Dokumenty niezbędne do certyfikacji Nord Stream 2 trafiły już do niemieckiego regulatora, ale ich rozpatrzenie może zająć cztery miesiące - ocenia w piątek dziennik "Kommiersant". Z kolei rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta" podał niedawno, że decyzja w sprawie certyfikacji zapadnie 8 stycznia 2022 roku.

Pretensje wobec Rosji były i będą

Rzecznik Kremla zapewnił ponadto w piątek, że Rosja "wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań przewidzianych w obecnych kontraktach gazowych". W ten sposób skomentował wstrzymanie w piątek przez rosyjski Gazprom tranzytu gazu przez Ukrainę na Węgry. - Pretensje wobec Rosji były i będą - oświadczył Pieskow i dodał, że "większość tych pretensji jest upolityczniona".

Węgry podpisały w poniedziałek z Rosją 15-letnią umowę na dostawy gazu. Gazprom ma dostarczać Węgrom 4,5 mld m sześc. gazu rocznie dwoma szlakami: 3,5 mld m sześc. z południa, przez Serbię, a pozostałe 1 mld - przez Austrię, a więc z ominięciem Ukrainy. Władze w Kijowie skrytykowały ten kontrakt. Premier Węgier Viktor Orban oświadczył, że węgiersko-rosyjska umowa gazowa to sprawa, w której Ukraina nie ma nic do powiedzenia.


PAP/dad