X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda w Davos: Polska ma klimat, który sprzyja biznesowi

21.01.2020 15:46
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że coraz większa obecność polskiego biznesu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos to sygnał naszego dużego potencjału gospodarczego oraz statusu naszego kraju. Prezydent wziął udział w spotkaniu pt. "Wspieranie wzrostu gospodarczego napędzanego innowacjami".
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda przekonywał dziś w Szwajcarii, że Polska jest „liderem rozwoju w Europie środkowo-wschodniej”, a cały region odgrywa rolę „motora gospodarczego w Unii Europejskiej”. Materiał Karola Surówki (IAR)
  • Andrzej Duda o swoich dotychczasowych spotkaniach podczas wydarzenia informował w rozmowie z dziennikarzami (IAR)
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas panelu w Davos
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas panelu w DavosPAP/Radek Pietruszka

Andrzej Duda mówił, że w ciągu ostatnich kilku lat Polska stała się liderem pod względem rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Podkreślił, że wskaźnik PKB w naszym kraju wzrósł średnio o 4 procent i jest to jeden z najwyższych wzrostów w Europie.

- Polska ma bardzo dobry klimat, który sprzyja biznesowi - powiedział prezydent. - Mamy niskie podatki i wiele młodych talentów - dodał. Podkreślił rolę i rozwój startupów i zaznaczył, że rola Polski jako hubu technologicznego w ciągu kolejnych lat będzie wzrastała. Andrzej Duda mówił też, że obecność w naszym kraju zwiększają technologiczne giganty, np. Google, Microsoft, Nokia czy IBM.

Wskazał też na dobrą i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą w Polsce i podkreślił, że to efekt "wspaniałego systemu edukacji, szczególnie jeśli chodzi o naukę, inżynierię, matematykę i nowoczesne technologie". Polska - w ocenie prezydenta - zarówno politycznie, jak i geograficznie, jako kraj członkowski Unii Europejskiej - jest atrakcyjna dla biznesu. - Nasze porty lotnicze każdego roku otwierają nowe połączenia, ponadto planujemy zbudować Centralny Port Komunikacyjny - dodał.

Andrzej Duda zaznaczył, że w Polsce została wprowadzona polityka wspierania badań i rozwoju. W tym kontekście wymienił ulgi podatkowe dla firm, które realizują inwestycje w tym sektorze. Na spotkaniu dotyczącym wzrostu gospodarczego napędzanego innowacjami prezydent podkreślał, że w ciągu ostatnich 30 lat kraje Europy Środkowo-Wschodniej przeszły głębokie przemiany i stały się motorem napędowym dla całej Unii Europejskiej. Dodał, że w państwach naszego regionu rośnie PKB, a stopa bezrobocia jest niska. Jednocześnie - jak podkreślił Andrzej Duda - Polska i kraje regionu przygotowują się na możliwe spowolnienie gospodarcze. - Jesteśmy gotowi, aby wprowadzić właściwe kroki, jeśli będzie to konieczne - powiedział w Davos prezydent Andrzej Duda.


IAR/dad