X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska akcentuje swoją obecność na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

23.01.2020 14:33
Prezydent Andrzej Duda wziął w czwartek udział w debacie o przyszłości NATO.
Audio
  • Polska obecność na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos [POSŁUCHAJ]
Prezydent w Davos
Prezydent w DavosPAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że głównym celem Polski jest wzmocnienie obecności NATO na wschodniej flance Sojuszu. „Przyszłość NATO” to temat jednej z sesji Światowego Forum ekonomicznego w Davos, w której uczestniczył prezydent RP.

W trakcie wystąpienia prezydent Duda ocenił, że decyzja o przystąpieniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego była najlepszą, jaką Polska podjęła po 1989 roku. "NATO to najlepszy sojusz na świecie" - powiedział prezydent Duda. „NATO to dla Polski pokój i bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt” - przekonywał prezydent. "Gwarancja bezpieczeństwa, którą daje nam NATO, jest ważna w obliczu dzisiejszych kryzysów, np. na Bliskim Wschodzie czy w Europie, na Ukrainie. Kilka dni temu, kiedy byliśmy świadkami kryzysu na Bliskim Wschodzie. Mogłem wtedy zapewnić Polaków, po rozmowie z sekretarzem generalnym NATO, że nie dojdzie do wojny i że nasi żołnierze w Iraku są bezpieczni" - mówił prezydent. Podkreślił, że to bardzo ważne dla Polski, że ma wiarygodnych sojuszników. Czwartek to ostatni dzień wizyty polskiego prezydenta na Forum.

Szef rządu także jest obecny w Davos. Mateusz Morawiecki przekonuje, że Polska jest znakomitym miejscem do inwestowania.

Jak mówił premier w TVP Info, inwestycje o wartości miliardów złotych planują w naszym kraju między innymi firmy japońskie. Kolejne półtora miliarda złotych zainwestuje w Polsce w centrum badawcze jedna z największych firm farmaceutycznych, AstraZeneca. Mateusz Morawiecki powiedział, że prezes koncernu AstraZeneca ocenił, iż polskie rozwiązania promujące innowacyjną gospodarkę są bardzo dobre i przyznał, że to one skłoniły firmę do inwestycji.
Premier zaznaczył, że cieszy go rosnące zainteresowanie Polską wśród inwestorów. Dodał, że jego zdaniem sukces gospodarczy naszego kraju, to zasługa "demokratyzacji kapitalizmu", czyli także licznych programów społecznych rządu.