X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Coraz bliżej startu Funduszu Trójmorza. Trwają negocjacje z inwestorami

12.02.2020 09:51
Fundusz Trójmorza kończy uzgodnienia z doradcami inwestycyjnymi, którzy będą pozyskiwali dla niego inwestorów - poinformowała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego i przewodnicząca rady nadzorczej funduszu. Docelowo środki funduszu mają sięgać 5 mld euro.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com/Marcin Smolinski

- Finalizujemy ostateczne uzgodnienia, których efektem będzie podpisanie umów z doradcami inwestycyjnymi. Rozmawiamy z Credit Suisse Energy Infrastructure Partners i Amber Infrastructure - powiedziała Daszyńska-Muzyczka.

- Firmy te mają wielkie doświadczenie w inwestycjach transportowych i cyfrowych, które są współfinansowane środkami publicznymi. Może to być nam bardzo przydatne przy finansowaniu inwestycji opartych na Partnerstwie Publiczno-Prywatnym - dodała.

Prezes BGK powiedziała, że doradcy inwestycyjni będą odpowiedzialni za profesjonalne spotkania z inwestorami, zdobywanie nowych inwestorów oraz promowanie funduszu.

Daszyńska-Muzyczka poinformowała, że pod koniec stycznia delegacja funduszu odbyła szereg spotkań w Stanach Zjednoczonych, przedstawiając potencjał regionu Trójmorza. "Celem naszego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych były rozmowy z międzynarodowymi instytucjami, takimi jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy. Spotkaliśmy się też z kongresmenami i Radą Atlantycką. W sumie odbyliśmy 13 spotkań" - powiedziała szefowa BGK.

Spotkania miały również na celu zacieśnienie współpracy krajów Trójmorza z innymi instytucjami międzynarodowymi podzielającymi wspólną wizję rozwoju regionu. Rozmowy dotyczyły m.in. wsparciu przez USA Inicjatywy Trójmorza oraz bezpieczeństwa energetycznego Europy.

- Chcieliśmy przybliżyć znaczenie współpracy w regionie Trójmorza, wspólną historię państw regionu, począwszy od drugiej wojny światowej, poprzez wyniszczenie przez komunizm, które spowodowały ogromne braki w infrastrukturze. Zależało nam, aby nie był to tylko głos z Polski, dlatego pojechaliśmy wspólnie z przedstawicielami rumuńskiego Exim Banku, który jest współzałożycielem Funduszu Trójmorza. Byli z nami także przedstawiciele Czech, Łotwy i Estonii - dodała Daszyńska-Muzyczka.

Zdaniem prezes BGK wizyta była okazją, by międzynarodowym instytucjom opowiedzieć, jak ważne jest wzmocnienie w regionie infrastruktury na osi północ-południe.

Daszyńska-Muzyczka podkreśliła, że Fundusz Trójmorza jest przedsięwzięciem prywatnym, komercyjnym, które ma przynosić zwrot na zainwestowanym kapitale dla swoich udziałowców.

PAP/dad