X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Manifest Obywateli Rosji protestem przeciwko reformie konstytucji

24.01.2020 15:49
Rosyjska „Nowaja Gazieta” opublikowała Manifest Obywateli Rosji. Autorami dokumentu są przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych, którzy wspólnie protestują przeciwko reformie konstytucji realizowanej przez Władimira Putina.
Audio
  • Nowaja Gazieta opublikowała Manifest Obywateli Rosji. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Na zdjęciu: zatrzymanie podczas demonstracji w Moskwie w sierpniu 2019 roku
Na zdjęciu: zatrzymanie podczas demonstracji w Moskwie w sierpniu 2019 rokuShutterstock.com/ Elena Rostunova

W Manifeście Obywateli Rosji można przeczytać, że "na oczach Rosjan dokonuje się przewrót, którego celem jest dożywotnie sprawowanie władzy przez Władimira Putina i jego skorumpowany reżim". - Manifest, to dopiero początek ogólnokrajowej kampanii przeciwko poprawkom do konstytucji - tłumaczą autorzy dokumentu, w tym działaczka obywatelska Julia Galiamina. - Konstytucja w Rosji może i jest niedojrzała, ale to jest fundament państwowości i on nie może być zmieniany dla chwilowych interesów polityków, czy urzędników - tłumaczy w rozmowie z Polskim Radiem Julia Galiamina.

Opozycja zapowiada organizowanie pikiet i happeningów w obronie obecnie obowiązującej konstytucji, a 29 lutego chce zorganizować wielotysięczny marsz przeciwko poprawkom forsowanym przez Kreml.

IAR/dad