X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Czeczeński bloger Tumso Abdurakhmanow zaatakowany w Polsce

27.02.2020 12:41
Czeczeński bloger Tumso Abdurachmanow został zabrany do szpitala po ataku przestępcy, który wszedł do jego mieszkania. Bloger uciekł do Polski i stara się tu o azyl polityczny, aby uniknąć zemsty przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa.
Tumso Abdurachmanow
Tumso Abdurachmanow Źródło: youtube.com/ ABU-SADDAM SHISHANI

Atak miał miejsce po południu w środę 26 lutego. Atakujący wszedł do mieszkania blogera gdy ten spał, i próbował zabić go przy użyciu młotka.

Podczas walki z napastnikiem Abdurachmanowowi udało się obezwładnić domniemanego zabójcę i wezwać policję.

Na pytanie "kto go wysłał" człowiek, który nazywał siebie Rusłan, odpowiedział, że został wysłany przez Abdurakhmana z Groznego i że on sam przyleciał z Moskwy. Według napastnika nie chciał on zabić blogera, ale tylko go przestraszyć.

Popularność czeczeńskiego blogera Tumso Abdurachmanowa gwałtownie wzrosła po tym, jak zaczął publicznie debatować z czeczeńskimi urzędnikami. Po jednym z tych sporów z przewodniczącym czeczeńskiego parlamentu Magomedem Daudowem, jednym z najbliższych współpracowników szefa republiki Ramzanem Kadyrowem, zapowiedział blogerowi "krwawą zemstę".


niezalezna.pl/dad