X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska przekazała lwowskiemu szpitalowi kolejną partię środków medycznych

22.05.2020 16:05
Konsulat Generalny RP we Lwowie przekazał jednemu z tamtejszych szpitali środki ochrony indywidualnej dla lekarzy i medyków. Jest to 2 tysiące jednorazowych kombinezonów ochronnych i 2235 masek ochronnych FFP-2 o wartości pół miliona hrywien (ponad 80 tysięcy złotych) zakupionych przez Fundację Solidarności Międzynarodowej. 
Audio
  • Polska przekazała lwowskiemu szpitalowi kolejną partię środków medycznych. Materiał Eugeniusza Sało
  • Dary dla lwowskiego szpitala, zakupione przez Fundację Solidarności Międzynarodowej. Relacja Wojciecha Jankowskiego [posłuchaj]
Konsul Generalny Eliza Dzwonkiewicz przekazała Lwowskiemu Szpitalowi dla Weteranów i Represjonowanych w Winnikach kombinezony oraz maski ochronne
Konsul Generalny Eliza Dzwonkiewicz przekazała Lwowskiemu Szpitalowi dla Weteranów i Represjonowanych w Winnikach kombinezony oraz maski ochronneŹródło: Twitter/ PLinLviv @PLinLviv

Obecnie w Lwowskim Obwodowym Szpitalu Weteranów Wojennych i Represjonowanych w Winnikach pracuje 414 lekarzy. Na leczeniu przebywa ponad 200 pacjentów. U 40 osób potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Dyrektor lwowskiego szpitala Maksym Prykupenko podziękował Polakom za pomoc i wsparcie. Dodał, że otrzymane artykuły medyczne pomogą chronić lekarzy podczas pandemii. - Bardzo dziękujemy za pomoc i jest nam bardzo miło, że otrzymaliśmy pomoc międzynarodową. To miłe, że współpracujemy z Polską - zaznaczył kierownik szpitala.

Konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz podkreśliła, że współpraca, solidarność i wzajemne wsparcie są szczególnie istotne w obecnych warunkach. - Chcemy pokazać, że walka z pandemią jest wspólną sprawą, a solidarność, szczególnie w trudnych sytuacjach, jest wartością nie do przecenienia - podsumowała.

Pomoc z Polski trafi także do szpitali w Równem, Berdyczowie i Winnicy. Sprzęt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach programu współpracy rozwojowej "Polska pomoc".


IAR/dad