X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy wsparli wojskowy szpital w Kijowie w walce z COVID-19

09.06.2020 15:12
Polska Fundacja Solidarności Międzynarodowej przekazała we wtorek Głównemu Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu w Kijowie pomoc w ramach walki z COVID-19, obejmującą m.in. środki ochrony osobistej i sprzęt medyczny. Część wsparcia trafi do szpitali na froncie na wschodzie kraju.
Audio
  • Polska przekazała ukraińskiej armii zasoby do walki z koronawirusem. Kombinezony, maseczki ochronne, ale też sprzęt medyczny trafi do szpitali w których leczą się ukraińscy żołnierze. O szczegółach z Kijowa Paweł Buszko (IAR)
Konferencja nt. przekazania pomocy szpitalowi w Kijowie
Konferencja nt. przekazania pomocy szpitalowi w KijowieTwitter/ PLinUkraine/ @PLinUkraine

- Łączymy nie tylko solidarność w walce z koronawirusem, ale też solidarność z walczącą również w naszym imieniu Ukrainą - podkreślił prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej (FSM) Rafał Dzięciołowski. - W tym sensie to nie tylko jest kwestia pomocy, ale też kwestia spełnienia pewnej moralnej powinności, długu, który zaciągnęliśmy - dodał prezes.

Polska aktywnie uczestniczy w międzynarodowej pomocy dla Ukrainy na rzecz walki z koronawirusem - oświadczył ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki. Jak dodał, to szczególnie ważne, że część pomocy trafi na front. - Ukraińscy żołnierze, Ukraina, bronią nie tylko swojego terytorium, ale też Polski, więc to też nasi bohaterowie, nasi ranni, nasi chorzy - podkreślił dyplomata.

Szpital leczy żołnierzy walczących w Donbasie

Szpitalowi leczącemu m.in. żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy odnieśli rany w wyniku konfliktu w Donbasie na wschodzie kraju, przekazano np. 5 tys. maseczek ochronnych i 500 jednorazowych kombinezonów ochronnych, 100 pulsoksymetrów, resuscytatory, szafy medyczne. Jak zaznacza FSM, towary o wartości ok. 490 tys. hrywien (ok. 73 tys. zł) zakupiono za fundusze pochodzące z Programu "Polska Pomoc" MSZ RP.

Dyrektor Głównego Wojskowego Szpitala Klinicznego Anatolij Kazmirczuk zaznaczył, że przekazana pomoc trafi nie tylko do tej placówki, ale też m.in. do szpitali w strefie działań zbrojnych w Donbasie. - To ułatwi świadczenie pomocy i poprawi jej wyniki" - powiedział. "W obecnej chwili szpital otrzymuje wystarczające finansowanie, zarówno na środki dla lekarzy, jak i na środki ochronne, ale, jak wiadomo, to wszystko się zużywa, (...) dlatego ta pomoc od FSM znacznie zwiększy nasze możliwości - dodał.

Kolejna placówka z polską pomocą

To dziewiąty szpital, któremu przekazała wsparcie FSM na Ukrainie w ramach pomocy w walce z COVID-19. - Ufam, że sprostamy tym wyzwaniom i będziemy organizowali jeszcze szereg innych akcji o charakterze humanitarno-medycznym, w tym duży konwój pod egidą Ministerstwa Spraw Zagranicznych - dodał prezes Dzięciołowski, zaznaczając, że trwają w tej sprawie rozmowy. - Sądząc po reakcji obdarowanych, (...) ta pomoc jest realnie potrzebna i odpowiada na zapotrzebowanie konkretnych szpitali - powiedział.

Przedstawicielstwo FSM na Ukrainie wspiera szpitale w walce z COVID-19 w kilku regionach kraju: w obwodzie lwowskim, czernihowskim, rówieńskim, żytomierskim, winnickim i w Kijowie. Szpital w Kijowie to nie jedyna placówka medyczna lecząca weteranów, która otrzymała pomoc. Wsparcie przekazano też leczącym weteranów szpitalowi w Równem, klinice obwodowej w Winnicy i szpitalowi weteranów w Berdyczowie. Łączna wartość pomocy to około pół miliona złotych.


PAP/dad