X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W krajach bałtyckich rozpoczynają się szczepienia przeciw Covid-19

27.12.2020 09:13
Na Litwie, Łotwie i w Estonii rozpoczęły się dzisiaj szczepienia przeciw Covid-19. Szczepionka do krajów bałtyckich dotarła wczoraj. Na Litwie władze zdecydowały, że szczepienia zostaną przeprowadzone w pięciu szpitalach.
Audio
  • W krajach bałtyckich rozpoczynają się szczepienia przeciw Covid-19. Materiał Kamila Zalewskiego
Pierwsza Dunka, 83 letnia Jytte Margrete Frederiksen, podczas szczepienia.
Pierwsza Dunka, 83 letnia Jytte Margrete Frederiksen, podczas szczepienia. PAP/EPA/Mads Claus Rasmussen

Szczepienia rozpoczną się równocześnie w placówkach medycznych w Wilnie, Kownie, Kłajpedzie, Szawlach i Poniewieżu. Jak mówił w środę na posiedzeniu rządu minister zdrowia Litwy Arunas Dulkys, ma to zapobiec konkurencji pomiędzy różnymi ośrodkami zdrowia. - Zaszczepieni zostaną najpierw lekarze, a w następnej kolejności pracownicy domów opieki i pozostali mieszkańcy - dodał szef resortu zdrowia. Zaznaczył, że wszystko zależy od terminów dostaw preparatu.

Władze nie publikują informacji o transporcie szczepionki oraz o tym, dokąd konkretnie zostanie ona dostarczona. - Udostępnimy materiał filmowy z dostawy szczepionki dziennikarzom. Planujemy też konferencje prasową - oświadczył Dulkys. Wiadomo, że szczepionki mają być przechowywane w Centrum ds. Zagrożeń Zdrowotnych. Znajdują się tam dwie przetestowane zamrażarki i niezbędny sprzęt medyczny.

Każdy z trzech krajów bałtyckich otrzymał po 9750 dawek szczepionki przeciw Covid-19.

IAR/dad