X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oddał cześć pamięci ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie

08.04.2021 14:59
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który przebywa z wizytą na Ukrainie, wraz z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytrem Kułebą, oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie. Uroczystość odbyła się pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.
Audio
  • Ukraina - kolejne straty ukraińskiej armii w dniu wizyty szefa polskiego MSZ. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Zbigniew Rau i Dmytro Kuleba przed pomnikiem poległych
Zbigniew Rau i Dmytro Kuleba przed pomnikiem poległychŹródło: Twitter/MSZ/@MSZ_RP

Czwartkowa, nadzwyczajna i pilna wizyta ministra Raua związana jest z zagrożeniem pokoju u granic Ukrainy i destabilizującym działaniom Rosji - chodzi o zaostrzenie sytuacji na wschodzie Ukrainy, w tym koncentrację rosyjskich wojsk przy granicy oraz intensyfikację działań rosyjskiej propagandy.

Ministrowie Zbigniew Rau i Dmytro Kułeba omówią też kwestie dotyczące strategicznego partnerstwa między oboma krajami. Dotyczyć one mają między innymi współpracy gospodarczej i w dziedzinie bezpieczeństwa.

W Donbasie, gdzie w lipcu 2020 roku weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Szef sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy generał Rusłan Chomczak powiedział w minionym tygodniu, że Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.

Trwające od 2014 roku walki między siłami ukraińskimi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami na wschodzie Ukrainy pochłonęły - jak się ocenia - ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych.

IAR/PAP/dad