X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zatrzymania i przeszukania w redakcji białoruskiej gazety Nasza Niwa

08.07.2021 14:35
Białoruskie służby weszły do siedziby redakcji Naszej Niwy. To najstarsza niezależna białoruskojęzyczna gazeta, która w swojej historii była wielokrotnie cenzurowana i zamykana. Uważana jest za jeden z symboli niezależnej Białorusi.
Audio
  • Białoruś: zatrzymania i przeszukania w redakcji gazety Nasza Niwa. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
  • Na Białorusi 32 pracowników mediów przebywa w aresztach i koloniach karnych [POSŁUCHAJ]
Nasza Niwa w wydaniu papierowym
Nasza Niwa w wydaniu papierowymfot. Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Niezależne media poinformowały, że w redakcji Naszej Niwy i mieszkaniach jej dziennikarzy trwają przeszukania. Strona internetowa gazety została zablokowana. Zatrzymany został redaktor naczelny wydania Jahor Marcinowicz. Nie ma tez kontaktu z redaktorem Andrejem Dyńko i fotografem Szurą Pilipowicz-Suszczyc.

Pierwsza białoruskojęzyczna gazeta Nasza Niwa zaczęła ukazywać sie w 1906 roku w Wilnie. W czasach caratu była cenzurowana za propagowanie idei niezależności państwa białoruskiego. W czasach radzieckich jej druk był niemożliwy.

Ponowne wydawanie gazety Nasza Niwa było możliwe dopiero w 1991 roku na fali rozpadu Związku Radzieckiego. Od 3 lat jest wydawana wyłącznie w formie elektronicznej. Dostęp do gazety internetowej był ograniczony w roku ubiegłym na fali powyborczych protestów opozycji.

IAR/dad