X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: młodzieżowe spotkanie kolędnicze "Z kolędą ku przyjaźni"

14.01.2020 11:22
W domu parafialnym przy kościele św. Antoniego we Lwowie, studenci polskiego pochodzenia i wolontariusze zrzeszeni w klubie "Strefa Młodzieży" spotkali się na spotkaniu opłatkowym "Z kolędą ku przyjaźni". Wspólnie kolędowano, dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia.
Audio
  • Lwów: młodzieżowe spotkanie kolędnicze "Z kolędą ku przyjaźni". Przygotował Eugeniusz Sało
Spotkanie opłatkowe.
Spotkanie opłatkowe.Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

- Podzieliliśmy się opłatkiem, życzyliśmy sobie pomyślności w Nowym Roku. Mamy skromny poczęstunek, razem wspólnie kolędujemy. Śpiewamy nie tylko stare zapomniane kolędy, które jak najbardziej są popularne, ale również współczesne kolędy i starsze we współczesnej aranżacji – powiedział Eugeniusz Wołoszyn, prezes Lwowskiego Klubu "Strefa Młodzieży".

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził gospodarz tego miejsca o. Paweł Odój. Proboszcz parafii św. Antoniego we Lwowie podkreślił, że na zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, młodzież chciała godnie uczcić nowo narodzonego Jezusa, wspólnie kolędując. - Kolędujemy, cieszymy się, składamy sobie życzenia. W przyjemnej atmosferze, przy smacznym jedzeniu, rozmawiamy ze sobą w gronie przyjaciół. Dobrze jest przypominać sobie teksty kolęd. Są to teksty, które wbrew pozorom wydają się dziecięce, ale naprawdę mają głębokie przesłanie – powiedział franciszkanin.

Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

Obecny na spotkaniu konsul Rafał Kocot podkreślił, że oprócz kolędowania, jest to także możliwość do omówienia tegorocznych projektów. - Jest to takie tradycyjne świąteczno-noworoczne spotkanie. Z jednej strony po to, aby wspólnie po kolędować. Z drugiej strony chcieliśmy się spotkać i porozmawiać o planach na ten rok, co planuje lwowska "Strefa Młodzieży" jako nowe środowisko, które powstało dwa lata temu. Więc plany szykują się bardzo atrakcyjnie. Mam nadzieję, że młodzież będzie korzystała, a także pomoże nam przy realizacji takich projektów jak "Znasz-li ten kraj", "Noc w bibliotece" i Przegląd Najnowszych Filmów Polskich "Pod Wysokim Zamkiem" – podsumował kierownik Wydziału Współpracy z Polakami na Ukrainie w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie.

Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski Fot. Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

Spotkanie kolędnicze "Z kolędą ku przyjaźni" odbyło się przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

 

Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski