X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: mniejszość polska w Kijowie świętuje Boże Narodzenie

25.12.2020 13:31
Mniejszość polska w ukraińskiej stolicy świętuje Boże Narodzenie. W tym roku część obchodów przeniosła się do internetu z powodu pandemii koronawirusa.
Stroik i opłatek na stole nakrytym do wigilijnej kolacji
Stroik i opłatek na stole nakrytym do wigilijnej kolacji PAP/Darek Delmanowicz

Osoby posiadające polskie korzenie coraz częściej wracają do polskich tradycji. W okresie świątecznym śpiewane są kolędy - uczą się ich również w Zespole Pieśni i Tańca Polanie znad Dniepru.

Okres świąteczny to czas spotkań organizacji polonijnych. W tym roku Kijowskie Narodowościowo - Kulturalne Stowarzyszenie Polaków "Zgoda" nagrało i udostępniło w internecie bożonarodzeniowe życzenia.

Świętowany przez wyznawców rzymskiego katolicyzmu dzień Bożego Narodzenia jest na Ukrainie dniem wolnym od pracy.

IAR/dad

Polscy medycy dotarli do Dover. Pomagają w badaniu polskich kierowców

25.12.2020 10:08
Polscy medycy dotarli już do Dover - poinformował na twitterze Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. "Wszyscy są gotowi do pracy i zależy im na wykonaniu jak największej liczby testów. Rozdzieleni zostaną na 2-osobowe zespoły wykonujące badanie" - czytamy we wpisie. "Dzięki wytężonej, całonocnej pracy polskich i brytyjskich medyków oraz Flaga Polski służby konsularnej w UK, dziś nad ranem ruch ciężarówek w porcie w Dover został odblokowany i odbywa się bez zakłóceń." - poinformowało z kolei MSZ.

Polscy żołnierze wylecieli do Wielkiej Brytanii

25.12.2020 12:38
Polscy żołnierze wylecieli do Wielkiej Brytanii, poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. Będą pomagać polskim kierowcom ciężarówek, którzy utknęli na brytyjskiej granicy. Stało się to po tym, jak w poniedziałek brytyjsko-francuska granica została zamknięta po wykryciu w Wielkiej Brytanii nowej mutacji koronawirusa. Wojskowi będą przeprowadzać testy na obecność koronawirusa wśród kierowców, a także dostarczą im żywność i napoje.