X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Supernova" i "Solid Gold" nagrodzone podczas Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku

08.06.2021 11:46
"Supernova" Bartosza Kruhlika i "Solid Gold" Jacka Bromskiego zostały nagrodzone podczas 16. Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku (New York Polish Film Festival). Nagrody aktorskie trafiły do Zofii Domalik i Bartosza Bieleni - podało we wtorek Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
Solid Gold - kadr oficjalnego zwiastuna
Solid Gold - kadr oficjalnego zwiastuna Youtube/KinoSwiatPL

Jak poinformowano, twórcy filmu "Supernova" otrzymali nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego, a twórcy "Solid Gold" - nagrodę publiczności. Nagrodami aktorskimi im. Elżbiety Czyżewskiej uhonorowano Zofię Domalik za kreację we "Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej oraz Bartosza Bielenię - za rolę w "Bożym Ciele" Jana Komasy.

"W jury znaleźli się: Stacy Keach - amerykański aktor, Ewa Zadrzyńska-Głowacka - dziennikarka, Martyna Majok - scenopisarka, autorka sztuk teatralnych (Nagroda Pulitzera), Kama Royz - kostiumografka, scenografka i Cezary Skubiszewski - kompozytor" - czytamy.

SFP podkreśliło, że w programie tegorocznego Festiwalu Filmów Polskich w Nowym Jorku "znalazły się również inne polskie filmy ostatniego sezonu tj. „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, „Sweat” Magnusa von Horna i „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego".

W komunikacie przypomniano także, że Festiwal Filmów Polskich w Nowym Jorku to "największy festiwal polskich filmów na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i jedyny doroczny przegląd polskiego kina w Nowym Jorku, który organizowany jest już od 15 lat (z pominięciem 2020 roku)". "Festiwal jest również jednym z najważniejszych polskich wydarzeń kulturalnych w Nowym Jorku. Festiwal zyskał popularność i uznanie zarówno wśród publiczności amerykańskiej, jak i przedstawicieli mediów. Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest od wielu lat partnerem New York Polish Film Festival" - napisano.

16. odsłona imprezy odbyła się w formule hybrydowej. "W dniach 26-29 maja 2021 filmy prezentowano w kinach, a pokazy na platformie wirtualnej rozpoczęły się 29 maja i potrwają do 17 czerwca. Tradycyjne seanse filmowe, spotkania z twórcami oraz prelekcje miały miejsce w Scandinavia House" - podsumowano.

PAP/dad