X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jerzy Gruza odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

21.02.2020 12:15
Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Jerzego Gruzę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe reżysera - twórcy kultowych polskich filmów i seriali. Prezydent w liście odczytanym przez swojego doradcę Tadeusza Deszkiewicza napisał, że śmierć Jerzego Gruzy oznacza symboliczne domknięcie pewnego rozdziału w dziejach polskiego filmu i teatru.
Jerzy Gruza
Jerzy GruzaPAP/Adam Warżawa

"Odszedł arcymistrz komedii, reżyser, scenarzysta, aktor, przez całe swe twórcze życie dbał o to by poprawiać nastrój Polakom, co zwłaszcza w czasach PRL-u nie było zadaniem łatwym" - podkreślił w liście prezydent. "Żegnamy go dzisiaj ze smutkiem, ale jednocześnie pamiętając o wszystkich wspaniałych dziełach które nam pozostawił i z przekonaniem, że będą one bawić i wzruszać w przyszłości" - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent odznaczył Jerzego Gruzę za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej.

Jerzy Gruza stworzył kultowe polskie seriale - "Wojnę domową" i "Czterdziestolatka". W swoim dorobku miał też takie filmy i seriale jak: "Pierścień i róża", "Czterdziestolatek. 20 lat później", "Przeprowadzka, "Dzięcioł", "Motylem jestem, czyli romans 40-latka", "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy", "Alicja". Reżyserował liczne spektakle Teatru Telewizji, między innymi "Grona gniewu" Johna Steinbecka, "Szkołę wdów" Jeana Cocteau, czy "Mieszczanin szlachcicem" Moliera.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Jerzy Gruza