X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

We Lwowie otwarto wystawę z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II

20.10.2020 13:52
We Lwowskim Muzeum Historii Religii otwarto wystawę "On zmieniał świat" poświęconą 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Wystawa jest wspólnym projektem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Lwowskiego Muzeum Historii Religii oraz Lwowskiej Kurii Metropolitalnej Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie.
Audio
  • We Lwowie otwarto wystawę do 100-lecia świętego Jana Pawła II. O szczegółach - Eugeniusz Sało
Jan Paweł II
Jan Paweł IIShutterstock.com / giulio napolitano

W otwarciu wzięli udział duchowni kościoła rzymskokatolickiego i greckokatolickiego. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nikt nie przyjechał z Polski.

Wśród eksponatów znajdują się unikatowe zdjęcia z dzieciństwa Karola Wojtyły, portrety i rzeźby Jana Pawła II, wykonane przez współczesnych polskich artystów, rzeczy osobiste świętego, medale pamiątkowe, monety i znaczki.

Rzeczy osobiste Jana Pawła II udostępnił również metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który w latach 1996-2005 był osobistym drugim sekretarzem Papieża Polaka.

Osobna część wystawy poświęcona jest wizycie Ojca Świętego na Ukrainie w 2001 roku. Są to zdjęcia wykonane przez lwowskich fotografów, a także pocztówki, flagi, informatory, gazety i czasopisma. Są też rzeczy z prywatnych kolekcji.

Wystawa będzie czynna do końca stycznia 2021 roku.


IAR/dad