X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Usłysz"- to hasło XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

07.06.2021 14:41
Nad jeziorem Lednica odbyło się XXV Spotkanie Młodych, czyli największe spotkanie młodzieży katolickiej w Polsce, zainicjowane przez nieżyjącego już ojca Jana Górę.
Audio
  • Jubileuszowe Spotkanie Młodych w Lednicy za nami - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Lednica 2000
Lednica 2000Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Spotkanie, które w ten weekend odbyło się na Polach Lednickich w Wielkopolsce, w tym roku,  podobnie jak w ubiegłym, ze względu na epidemię miało ograniczoną formę, a jego uczestnicy łączyli się przez internet.

Uczestników XXV Spotkania Młodych Lednica 2000 pozdrowił papież Franciszek. W sobotę podczas transmisji wydarzenia odbywającego się na Polach Lednickich wyemitowano nagranie wypowiedzi Ojca Świętego.

Do tej pory Spotkania Młodych na Lednicy zgromadziły ponad 2 miliony uczestników. Ze względu na ograniczenia pandemiczne w tym roku pod Bramą-Rybą spotkali się jedynie organizatorzy bezpośrednio związani ze Stowarzyszeniem Lednica 2000.

Spotkania Młodych odbywają się co roku na Polach Lednickich, na brzegu jeziora Lednica, gdzie według niektórych przekazów na wyspie Ostrów Lednicki w 966 roku Mieszko I, książę Polan, przyjął chrzest. Akt ten rozpoczął proces chrystianizacji ziem polskich i jednocześnie stanowił początek naszej państwowości.

IAR/ep

Zobacz więcej na temat: Lednica 2000