X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska kinematografia w roku 2021 w ocenie krytyka filmowego

07.01.2022 18:53
Minione 12 miesięcy to długa lista kinowych premier i coraz lepszych seriali polskiej produkcji - najlepsze wybrał dla nas recenzent filmowy Dawid Muszyński
Audio
  • Dawid Muszyński o najlepszych polskich filmach roku 2021
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Derks24 (źr. Pixabay.com)

Okres pandemii uderza w całą gospodarkę, także w sektor filmowy. Jak mówi dziennikarz filmowy, redaktor naczelny serwisu Naekranie.pl - częściowo także dzięki obostrzeniom dostaliśmy pokaźną listę polskich premier. Do kin trafiło nieco filmów, które ominęły kinowe sale w roku minionym, a także tegoroczne filmy, realizowane naprędce, by wyprzedzić ewentualne wprowadzenie nowych obostrzeń.

Dziennikarz jako najlepszą produkcje minionego roku wskazuje produkcję "Teściowie" Kuby Michalczuka, ekranizację sztuki teatralnej. Jako drugą pozycję na swoim rankingu wymienia skierowaną do starszego widza animacje "Zabij to i wyjedź z tego miasta", a jako trzecią "Żeby nie było śladów" inspirowany tragiczną historią Grzegorza Przemyka.

Dawid Muszyński zwraca uwagę na zwrot młodych filmowców w stronę wątków związanych z epoką PRL-u. Dziennikarz wskazuje także na coraz wyższy poziom seriali.

Z Dawidem Muszyńskim rozmawiał Przemysław Pawełek.