Redakcja Polska

"Usłysz"- to hasło XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

07.06.2021 14:41
Nad jeziorem Lednica odbyło się XXV Spotkanie Młodych, czyli największe spotkanie młodzieży katolickiej w Polsce, zainicjowane przez nieżyjącego już ojca Jana Górę.
Audio
  • Jubileuszowe Spotkanie Młodych w Lednicy za nami - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Lednica 2000
Lednica 2000Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Spotkanie, które w ten weekend odbyło się na Polach Lednickich w Wielkopolsce, w tym roku,  podobnie jak w ubiegłym, ze względu na epidemię miało ograniczoną formę, a jego uczestnicy łączyli się przez internet.

Uczestników XXV Spotkania Młodych Lednica 2000 pozdrowił papież Franciszek. W sobotę podczas transmisji wydarzenia odbywającego się na Polach Lednickich wyemitowano nagranie wypowiedzi Ojca Świętego.

Do tej pory Spotkania Młodych na Lednicy zgromadziły ponad 2 miliony uczestników. Ze względu na ograniczenia pandemiczne w tym roku pod Bramą-Rybą spotkali się jedynie organizatorzy bezpośrednio związani ze Stowarzyszeniem Lednica 2000.

Spotkania Młodych odbywają się co roku na Polach Lednickich, na brzegu jeziora Lednica, gdzie według niektórych przekazów na wyspie Ostrów Lednicki w 966 roku Mieszko I, książę Polan, przyjął chrzest. Akt ten rozpoczął proces chrystianizacji ziem polskich i jednocześnie stanowił początek naszej państwowości.

IAR/ep

Zobacz więcej na temat: Lednica 2000