X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozpoczyna się nabór projektów do plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2020

01.04.2021 15:24
Organizatorami konkursu są Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio.
Audio
  • Rozpoczyna się nabór projektów do 14. plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2020 [POSŁUCHAJ]
Statuetka laureata plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku
Statuetka laureata plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku"MHP/mat. prasowe

Rozpoczyna się nabór projektów do 14. plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2020. Celem plebiscytu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.

Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro mówi, że do dziś można zgłaszać najciekawsze przedsięwzięcia związane z promocją polskiej historii. W pierwszym etapie plebiscytu do końca maja każdy może zgłosić najciekawsze projekty związane prezentowaniem polskiej historii czy edukowaniem o naszej przeszłości. Zgłaszać można instytucje, organizacje czy osoby prywatne, które podejmowały trud tworzenia wystaw, programów multimedialnych czy programów edukacyjnych.

Koordynator plebiscytu Elżbieta Lichocka wyjaśnia, że projekty można zgłaszać poprzez stronę internetową whr.muzhp.pl, gdzie jest zakładka "zgłoś projekt". Każda osoba może zgłosić po jednym wydarzeniu w trzech kategoriach: "Wydarzenie", "Wystawa" oraz "Edukacja i multimedia".

Następnie spośród nadesłanych projektów jury do 15 czerwca wybierze po 5 najlepszych w każdej z kategorii, ostatnim etapem plebiscytu będzie głosowanie internautów od 1 lipca do 31 sierpnia na wybrane przez ekspertów wydarzenia. Zwycięzców poznamy we wrześniu.

IAR/PP