Section00

Barbara Wrońska

Barbara Wrońska


Barbara Wrońska to utalentowana wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, artystka niebanalna i nieprzewidywalna, a zarazem pracowita i skromna. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Od niedawna artystka solowa – jej debiutancki album, ukazał się w lutym 2018 i odniósł duży sukces, a singiel „Nie czekaj” przekroczył ponad 1 500 000 odsłon na YouTube. Za płytę „Dom z ognia” Barbara otrzymała nagrodę Mateusza Trójki. 2 nominacje do nagrody Fryderyk 2019 ( Płyta Roku i Kompozytor Roku).

Po latach pracy zespołowej (zespół PUSTKI, Barbara Wrońska postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem. „Dom z ognia”, ukazał się w lutym 2018 r. za ten właśnie album artystka otrzymała nagrodę Mateusza Trójki 2018. Pierwszy singiel, promujący autorski album, odniósł bardzo duży sukces. Singiel ten jest bardzo osobistą wypowiedzią artystki: https://www.youtube.com/watch?v=9HGIeZQ8Eqk&list=RDMM9HGIeZQ8Eqk

Singiel „Nie czekaj” zapowiadający pierwszy solowy album Barbary Wrońskiej "Dom z ognia, odbił się szerokim echem w mediach i wśród fanów. To przebojowa piosenka pokazująca różnorodność brzmień. Stanowi bardzo osobista wypowiedź artystki. W utworze tym czujemy tęsknotę za polską piosenką z lat 60-tych, przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd.

Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę ale jedno jest wspólne - każdemu towarzyszą silne emocje. Przeplatają się brzmienia lat 60 z elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduję mieszankę wybuchową i rzuca na kolana.

Kolejnym singlem z płyty jest utwór „Nieustraszeni”. https://www.youtube.com/watch?v=PHSe9fhFejs Piosenka „Nie czekaj” oraz „Nieustraszeni” znalazły się w ścisłej dziesiątce na LP 3. Utwór "Serce" to niepublikowany nigdzie dotąd utwór Barbary Wrońskiej. https://www.youtube.com/watch?v=MLpMiS3ATyQ „O serce moje serce, już nie mam sił na więcej…” – śpiewa Barbara Wrońska w swoim najnowszym singlu. Jednak sam utwór zatytułowany „Serce”, przypominający swoim charakterem mantrę, niesie w sobie niezwykły ładunek mocy i nadziei. Utwór ten został nagrany wraz z zespołem w niespełna 3 godziny.

Lato z Radiem 2019 Artyści/Barbara Wrońska
Section01
Section05

ORGANIZATOR:

PARTNERZY:

PARTNERZY INSTYTUCJONALNI

Dofinansowano ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

WSPÓŁORGANIZATOR LATO Z RADIEM FESTIWAL

Section025