X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00
Zbigniew Romaszewski
Section01

z archiwum polskiego radia i rozgłośni polskiej radia wolna europa

– Bałem się tego, że nie zdołam nawiązać kontaktu, gdy zastukam do obcych drzwi. Okazało się, że ludzie darzyli mnie zaufaniem. Przypadki, w których naszych ludzi wyrzucano można policzyć na palcach jednej ręki. (PR, 2.06.1981)
- Niewątpliwie Komitet Obrony Robotników był kadrą, która potem mogła organizować 10 milionów "Solidarności". (PR, 25.09.2006)

z archiwum polskiego radia i rozgłośni polskiej radia wolna europa

– Chcielibyśmy, aby z naszą radiostacją mogli identyfikować się wszyscy, którzy tworzą 10-milionowy ruch społeczny "Solidarność" – mówił Zbigniew Romaszewski w audycji Radia "Solidarność". (RWE, 30.04.1982)
– 5 lipca miała miejsce akcja milicyjna, która doprowadziła do zatrzymania Zofii Romaszewskiej – mówił Zbigniew Romaszewski w audycji Radia "Solidarność". (RWE, 1982)

z archiwum polskiego radia i rozgłośni polskiej radia wolna europa

– Widzimy tysiące problemów, które są do rozwiązania. Są trzy płaszczyzny naszych rozmów: organizacja sądownictwa, zmiany kodeksowe i rekompensata krzywd indywidualnych i zbiorowych – wypowiedź Zbigniewa Romaszewskiego w sprawozdaniu z obrad Okrągłego Stołu. (PR, 11.02.1989)
– Domagamy się usunięcia przepisów, które zostały wprowadzone w okresie stanu wojennego oraz usunięcie skutków represji lat 80. – Zbigniew Romaszewski o pracach podzespołu ds. reformy prawa i sądów. (PR, 7.03.1989)
- Dla ludzi, którzy żyli w systemie komunistycznym, brak lustracji jest brakiem rzeczy podstawowej - brakiem sprawiedliwości - rozmowa Zbigniewa Romaszewskiego z Krzysztofem Ziemcem o projekcie dezubekizacji i lustracji. (PR, 17.01.2007)
– Poznałem Lecha Kaczyńskiego 11 listopada 1978 roku. W czasie naszego pierwszego spotkania pomyliłem go z bratem – Zbigniew Romaszewski po katastrofie smoleńskiej. (PR, 12.04.2010)
– Dzisiejsza uroczystość była szczególnie porażająca. Człowiek wytrzymuje w pewnym stanie określoną ilość czasu. Dzisiaj jestem ponownie przygnębiony, gdy zobaczyłem rozmiar tego wszystkiego – Zbigniew Romaszewski o katastrofie smoleńskiej. (PR, 14.04.2010)
Section02
Section03
Section024