Section00

Konkurs Talentów 2020
Section01
o konkursie

Formularz zgłoszeniowy

o nas

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.

Cotygodniowo stacja ta nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju a także poza jego granicami.

Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację. Więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl i profilu na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/

nie przegap
Finaliści

Laureaci 2019

ERYK WASZCZUK

Eryk lubi rysować i kocha każdą formę aktywności fizycznej. Marzy, aby zobaczyć Paryż. W 2019 roku, jako 13-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Międzyrzecu Podlaskim.  

PATRYCJA MICKIEWICZ

Patrycja lubi grać na gitarze i w gry planszowe. Nie lubi zaś hałasu. W 2019 roku, jako 8-latka, wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Białystoku.

OLIWIA GOLAŃSKA

Oliwia uwielbia występować na scenie. Śpiewa odkąd skończyła 2 latka i marzy o tym, by w przyszłości zostać piosenkarką lub tancerką. W 2019 roku, jako 5-latka, wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Zalasewie. 

ALEKSANDRA PACHOLCZAK

Ola uwielbia śpiewać i chodzić do przedszkola. Nie znosi, gdy się jej mówi, co ma robić. Jest Laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Występując podczas koncertu finałowego, miała zalewie 4 lata. Mieszka w Warce. 

ANTONI MARZEC

Jest marzycielem. Lubi grać na gitarze i pianinie i to go relaksuje. Jest kolekcjonerem skarpetek, które przywozi z miejsc w których śpiewał na festiwalach w Polsce. Jest Laureatem I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Wziął w nim udział jako 11 latek. Mieszka w Bielawkach. 

OLIWIA STEFANOWSKA

Oliwia uwielbia zwierzęta, ma czarnego kota, który wcale nie przynosi jej pecha. Uwielbia śpiewać, tańczyć, jeździć na nartach.W 2019 roku, jako 12-latka, wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Lublinie.

ALEKSANDRA KĘDRA

Dla Oli muzyka jest prawdziwą pasją. Kocha zwierzęta i ma psa o imieniu Pestka. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Humniskach.

JAKUB STRACH

Kuba lubi śpiewać i tańczyć. Uwielbia pisać scenariusze do sztuk, filmów i seriali. Mając 12 lat wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Warszawie.

SOPHIA DUFAJ

Sophia bardzo lubi wakacje z rodzicami i spędzać czas z koleżankami, ale najbardziej kocha swojego malutkiego braciszka Piotrusia. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Warszawie.

ŁUCJA DOBROGOWSKA

Łucja uwielbia śpiewać i rysować. Bardzo kocha swojego małego braciszka Kazika. Mając 6 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Rogoźnie.

MAGDALENA SULIŃSKA

Magda dała się poznać słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom jako zwyciężczyni konkursu piosenki patriotycznej "Płytoteka" w 2018 roku. Mając 13 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Ełku.

MAKSYMILIAN DUDA

Maks kocha muzykę, taniec i modę. Lubi się wyróżniać i iść pod prąd. Jako 9-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Węgorzewie.

KAJA ZMYSŁOWSKA-TSCHÖRTNER

Kaja lubi słuchać audiobooków. Uwielbia być w ruchu i nie lubi zbyt rano wstawać do szkoły. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka we Frankfurcie.

VICTORIA KONYS

Uwielbia akrobatykę, chciałaby mieć 5 szczeniaczków i w przyszłości chce zostać weterynarzem. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Gdyni.

PIOTR KLIMA

Piotr uwielbia śpiewać i chodzić na koncerty. Lubi jeździć na rowerze i quadzie. Uwielbia ciastka i lody czekoladowe. Jako 9-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Katowicach.

VLASTA VYSOCHANSKA

Vlasta uczy się 6 języków: polskiego, angielskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, francuskiego i chińskiego. Tworzy swoją pierwszą kolekcję eko-odzieży dla młodzieży. Jako 12-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Czarnym Lesie.

ALEKSANDRA WALCZUK

Ola lubi czytać poezję i śpiewać. W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Jako 8-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Bielawie.

STANISŁAW KUKULSKI

Największą pasją Stasia jest muzyka. Uczy się śpiewać i grać na skrzypcach. Marzy o tym, aby w przyszłości wydać własną płytę i być znanym muzykiem. Jest Laureatem I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Do konkursu przystąpił w wieku 11 lat. Mieszka w Warszawie.

DAVID SHTUKA

David bardzo lubi spędzać czas z mamą i chętnie pomaga w gotowaniu. Uwielbia gry i zabawy na łonie natury. Jako 5-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Warszawie.  

ALICJA TRACZ

Alicja kocha śpiewać, tańczyć, rysować, podróżować i zwiedzać świat. Zwiedziła Bułgarię, Maltę i Włochy. W 2019 roku, jako 9-latka, wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Modliborzycach.

BERENIKA BORKOWSKA

Berenika kocha czytać, uwielbia balet i folklor. Od trzech lat należy do teatru naszej wyobraźni, działającego w ośrodku kultury w Gołkowicach. Mając 9 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Łaziskach.

MASSIMILIANO PERALTA

Massimilano lubi śpiewać i słuchać muzyki. Kocha pływać, nurkować w morzu i w basenie oraz jeździć na hulajnodze. Jako 4-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Warszawie.

NATALIA PAWELSKA

Natalia bardzo lubi śpiewać i tańczyć, kocha zwierzęta, uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. W 2019 roku, jako 8-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Lidzbarku.

BARTOSZ MULARSKI

Bartosz lubi grać w gry komputerowe, bawić się ze swoim psem, jeździć na rowerze i hulajnodze. Jako 11-latek wziął udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatem. Mieszka w Wojaszówce.

NATALIA UJMA

Natalia uwielbia grać na pianinie, szczególnie kiedy próbuje sama komponować swoje utwory. Jako 7-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Katowicach.

PAULINA KNAPIK

Paulina uwielbia śpiewać i czytać książki. Czas wolny spędza aktywnie jeżdżąc na rowerze i rolkach. W 2019 roku, jako 7-latka wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Sarnowie.

ALEKSANDRA BRZUSZKIEWICZ

Dla Oli muzyka jest jej pasją. Lubi grać na fortepianie i śpiewać piosenki z repertuaru Lady Gagi. Jej hobby, oprócz muzyki, jest także jazda konna. Mając 12 lat wzięła udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jest jego Laureatką. Mieszka w Piławie Górnej.


Gościem specjalnym gali była Natalia Kukulska, zasiadająca również w jury konkursu. Artystce na scenie towarzyszył kompozytor i gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski.

Drugą nagrodą w Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom jest nagranie płyty z udziałem laureatów konkursu. Wiosną br. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się dwupłytowy album „Głosem Dziecka”, nagrany z udziałem laureatów I edycji konkursu.

PATRONAT HONOROWY

Section025