Section00

kazimierz

górski

kazimierz

górski

4in memoriam

Sztuką nie jest wygrać.
Sztuką jest umieć przegrać,
ale przegrać po walce.

Trener Tysiąclecia

Niewielu spodziewało się, że Kazimierz Górski zostanie człowiekiem, którego po latach będzie się wspominać jako autora największych sukcesów reprezentacji i Trenera Tysiąclecia. O jego życiu i dokonaniach w futbolu powstały w sumie setki artykułów, rozmów, dokumentów i oraz książek.

W 2015 roku na promenadzie otaczającej Stadion Narodowy w Warszawie stanął pomnik tego wyjątkowego szkoleniowca.

z archiwum polskiego radia

Lubię tango argentyńskie
- O spacerach po warszawskiej Starówce, świętach i miłości do tańca - fragm. rozmowy z Kazimierzem Górskim, jego żoną Marią i córką Urszulą. (PR, 1974)
"Goodbye my love" to moja ulubiona melodia
- "Mąż w domu wypoczywa", "Takiej kobiety jak moja żona, to pewnie już nigdzie nie ma" - fragm. rozmowy z Marią i Kazimierzem Górskimi. (PR, 1974)
Całe życie w jednym pudełku
Rodzina Kazimierza Górskiego opowiada o tym, jaki był prywatnie legendarny trener. (Reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze, PR, 2007)
Charyzma mojego ojca
- Dopiero po paru latach można zdać sobie sprawę, jakim kosztem człowiek osiągnął sukcesy (...) a wcale nie było jednoznaczne, że one musiały być. Nałożyły się na nie umiejętności piłkarzy, umiejętności trenerów i jakaś charyzma mojego ojca. (Dariusz Górski, PR, 2021)
Nominał - 0 euro, wartość - bezcenny
- Dystrybucja limitowanego banknotu z wizerunkiem Kazimierza Górskiego będzie miała miejsce w internecie, nakład tego banknotu będzie zamknięty. (Szymon Bereska, prezes zarządu Banknoty Pamiątkowe, PR, 2021)
GórskiIn memoriam
Section01

Fotografie

Section02
Section03
Section025