Section00
JAZZ.PL
Section01
Section04
Kultowa formacja Tie Break w koncertowym cyklu radiowej Dwójki
W latach osiemdziesiątych grupa Tie Break odmieniła oblicze polskiej sceny muzycznej, a blisko czterdzieści lat później młodzi artyści wciąż zazdroszczą członkom tej formacji witalności w improwizacjach i scenicznej ekspresji. Zasłużony kwintet powróci w koncertowym wydaniu już w najbliższy piątek w ramach audycji Jazz.PL.
O AUDYCJI
"Jazz.PL" - piątkowy cykl audycji, w których prezentowane są nagrania koncertowe z polskimi muzykami jazzowymi w rolach głównych.

W niecodziennych realiach, jakie zgotował nam bieżący rok, wszyscy tęsknimy za koncertami. Jazzowe improwizacje z założenia powstają w formule "tu i teraz", a występy na żywo są środowiskiem najbardziej naturalnym zarówno dla muzyków, jak i słuchaczy. Dlatego na falach Dwójki powstała dostosowana do tych okoliczności formuła promocji rodzimego jazzu.

Piotr Metz, Roch Siciński i Andrzej Zieliński prezentują produkcje premierowe - koncerty z polskimi jazzmanami w rolach głównych. Nie zabraknie też komentarza od samych artystów i zestawiania fragmentów różnych koncertów w jednym programie. W najbliższych miesiącach polscy muzycy dadzą Słuchaczom dużą dawkę jazzu w wydaniu koncertowym. "Jazz.PL" w każdy piątek o godzinie 18.00 na falach Programu 2 Polskiego Radia, na YT, FB Dwójki oraz na Dwojka.polskieradio.pl.

Każdy piątek, godz. 18.00.

Section08
Section025