Radio Parlament
Section01

Prokurator Jarosław Duś przed komisją naciskową

migracja
migrator migrator 12.05.2011

Dziś /12.05.11/ przed komisją ds nacisków składał zeznania prokurator Jarosław Duś. Świadek ten zeznawał już przed komisją śledczą w 2009 r. Podczas dzisiejszego przesłuchania posłowie pytali go przede wszystkim o konferencję multimedialną zorganizowaną i przeprowadzoną przez prokuratora Jerzego Engelkinga

Dziś /12.05.11/ przed komisją ds nacisków składał zeznania prokurator Jarosław Duś. Świadek ten zeznawał już przed komisją śledczą w 2009 r. Podczas dzisiejszego przesłuchania posłowie pytali go przede wszystkim o konferencję multimedialną zorganizowaną i przeprowadzoną przez prokuratora Jerzego Engelkinga. Świadek zeznał, że w jego ocenie podczas tej konferencji nie ujawniono niczego, co zaszkodziłoby prowadzonemu śledztwu w sprawie przecieku informacji dotyczacych "afery gruntowej". Odpowiadając na pytania posłów potwierdził również, że nie zauważył żadnych prób wywierania nacisków przez jego zwierzchników w trakcie śledztw dotyczących "afery gruntowej " i "sprawy przeciekowej"
Na część pytań świadek odmówił odpowiedzi, zgadzając się na udzielenie ich na posiedzeniu niejawnym komisji. Jarosław Duś ujawnił też, że został ukarany przez sąd dyscyplinarny za zeznania jakie złożył przed komisją naciskową w 2009 r.
Prokurator Duś będzie przesłuchiwany na posiedzeniu niejawnym 31maja br.

/IAR/ Elżbieta Mamos
Section02
Section03
Section04