Polskie Radio
Section05
komisja śledcza

POLSKIE RADIO 24 Komisje śledcze. Joński: to, co mogliśmy zrobić, zrobiliśmy

- Wyborcy oczekują, że teraz zareagują prokuratura i sądy - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł KO i przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych Dariusz Joński. - To, co mogliśmy zrobić, zrobiliśmy - przesłuchaliśmy świadków, przygotowujemy raport, który złożymy z wnioskami - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dariusz Joński polityka komisja śledcza wybory w Polsce głosowanie korespondencyjne

Kaczyński i Obajtek stawią się przed komisją śledczą? Rzecznik PiS odpowiada

Komisja śledcza do spraw afery wizowej zaplanowała na piątek przesłuchanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Czy tym razem będą obecni? - Oczekuję, że się stawią - mówi przewodniczący komisji Michał Szczerba z KO. O obecność obu polityków zapytaliśmy rzecznika PiS.
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza wizy Jarosław Kaczyński Daniel Obajtek Michał Szczerba POLSKA

Komisja przegłosowała wniosek o ukaranie Kaczyńskiego

Szef PiS Jarosław Kaczyński nie stawił się na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Rzecznik partii Rafał Bochenek wyjaśnił, że Kaczyński "wraca z Brukseli z protestu rolników". Przewodniczący Michał Szczerba zapowiedział złożenie wniosku do sądu o nałożenie na Jarosława Kaczyńskiego kary pieniężnej w wysokości 3000 zł, co zostało przegłosowane przez komisję. Wcześniej ze składu komisji ds. afery wizowej wykluczono posła PiS Andrzeja Śliwkę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Joński o wyborach kopertowych: za wszystkim stał Kaczyński

Zakończył się etap przesłuchań w ramach prac komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Jej przewodniczący Dariusz Joński zapowiedział, że do prokuratury zostaną skierowane zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Znajdą się w nich m.in. nazwiska Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina i Mariusza Kamińskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza Dariusz Joński prokuratura Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Mariusz Kamiński Jacek Sasin