Polskie Radio
Section05
komisja śledcza

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Rzecznik PiS: będzie wzorować się na organach z Europy Zachodniej

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek mówi, że komisja ds. badania rosyjskich wpływów będzie wzorować się na podobnych organach, które działają już w krajach Europy Zachodniej. W ocenie przewodniczącego komisji sprawiedliwości i praw człowieka Marka Asta (PiS), teoretycznie możliwe jest powołanie komisji nawet na posiedzeniu Sejmu w dniach 16-17 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Marek Suski Rosja komisja śledcza polityka Rafał Bochenek

PR24 Komisja ds. rosyjskich wpływów. Senator PiS: film "Reset" pokazuje jak wiele jest na rzeczy

- Opozycja w ogóle nie chce rozmawiać na temat wpływów rosyjskich w polskiej polityce. Dla nich jest to temat tabu. Komisja może wyjaśnić wiele spraw, wielu polityków miałoby okazję przedstawić swoje racje. Jednak opozycja jak ognia boi się tego tematu - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja POLSKA polityka Senat komisja śledcza Reset

PR24 Andruszkiewicz: istnieje domniemanie, że Rosjanie mogą mieć materiały, którymi szantażują Tuska i Sikorskiego

- Serial "Reset" rzuca mocne światło na kwestie relacji polsko-rosyjskich pod rządami Tuska. Sejmowa komisja jest niezbędna, bo fakty są porażające. Pojawiają się pytania o to, czy Donald Tusk i Radosław Sikorski nie są do dziś szantażowani przez Rosjan. Jak wytłumaczyć wpisy Sikorskiego, który przypisywał USA kwestię zniszczenia gazociągu Nord Stream - mówił w Polskim Radiu 24 sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza Rosja Donald Tusk Władimir Putin

PR24 Putin proponował rozbiór Ukrainy. Kowalski: brak reakcji obciąża Tuska, przyczynił się do wojny

- Informacja o propozycji rozbioru Ukrainy powinna być przekazana nie tylko prezydentowi RP, ale też naszym sojusznikom z NATO. Brak odpowiedniej, profesjonalnej reakcji obciąża Tuska jako polityka, który przyczyniał się do tego, że w 2014 roku Putin rozpętał wojnę na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 polityk Suwerennej Polski Janusz Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza Rosja Donald Tusk

PR24 Antoni Macierewicz o nowym odcinku serialu "Reset": w całej Platformie znów zapanuje histeria

- Nie wiem, czy w kolejnym odcinku będą zaskoczenia, ale wiem, że na pewno będzie kolejna histeria Platformy Obywatelskiej, TVN24 i całego aparatu, który nieustannie wspiera i broni pana Putina - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz o serialu dokumentalnym "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Rosja komisja śledcza opozycja POLSKA polityka Platforma Obywatelska

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Bielan: źródła resetu z Rosją bardzo często są zacierane

- PO i Lewica konsekwentnie sprzeciwiają się powołaniu komisji ds. zbadania wpływów Rosji na życie gospodarcze, społeczne czy polityczne w Polsce, tak jakby nie rozumiały, że z Rosją mamy problemy od kilkuset lat - mówił w "Śniadaniu w Trójce" w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka polityka komisja śledcza Reset Adam Bielan Jarosław Sellin Paweł Kowal Władysław Teofil Bartoszewski Krzysztof Gawkowski Paweł Szrot Komisja Weryfikacyjna Prawo i Sprawiedliwość PiS PO Platforma Obywatelska PSL Rosja

Zastrzeżenia KE dot. komisji ds. rosyjskich wpływów. Müller zarzuca opozycji donosicielstwo

- To już nie wiem która procedura naruszeniowa. Gdy w Polsce opozycja czuje, że coś im nie wychodzi, zazwyczaj jadą wtedy do Brukseli donosić na Polskę i Komisja niestety wprowadzona w błąd podejmuje jakieś działania. My spokojnie wyjaśnimy te wątpliwości - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller. Skomentował w ten sposób zastrzeżenia KE dot. komisji ds. badania rosyjskich wpływów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller komisja śledcza polityka Komisja Europejska Rosja opozycja Grzegorz Jankowski

Komisja ds. rosyjskich wpływów. Sałek: Tusk wykorzystuje sprawę w kampanii wyborczej

- Wydaje się, że w niektórych sferach politycznych w Polsce jest duży strach przed komisją, nawet panika. Podnoszą się głosy, że w związku z komisją rzekomo zagrożona jest demokracja. Poprawki prezydenta wyjaśniają te kwestie, Andrzej Duda wychodzi naprzeciw tym wątpliwościom. Czy opozycja jest skłonna je poprzeć? Jeżeli nie, to należy się zastanowić dlaczego - mówił w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta RP minister Paweł Sałek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Andrzej Duda komisja śledcza Sejm POLSKA polityka

Projekt noweli ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów skierowany do dalszych prac. Paprocka odpiera zarzuty opozycji

- Prezydent nie podejmuje decyzji takich, jakich życzy sobie opozycja. Prezydent kieruje się prawem i interesami RP, które są najważniejsze - powiedziała minister Małgorzata Paprocka. We wtorek prezydencki projekt noweli ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów trafił do dalszych prac sejmowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kancelaria prezydenta Andrzej Duda Rosja komisja śledcza

PR24 Sejmowa komisja ds. rosyjskich wpływów. Lichocka: niektórzy boją się panicznie

- Jak słucham niektórych wypowiedzi polityków PO, to przypomina mi się 4 czerwca 1992 roku, gdy obalano rząd Jana Olszewskiego, by nie dopuścić do lustracji elit. Obecnie często te same postacie przejawiają histerię i nienawiść wobec tych, którzy chcą powołania komisji ds. rosyjskich wpływów - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Sejm komisja śledcza Joanna Lichocka polityka