Polskie Radio
Section05
komisja śledcza

"Kancelaria nie mogła wszcząć śledztwa ws. Amber Gold"

Prokuratura była jedynym właściwym organem do prowadzenia sprawy oszustwa ws. Amber Gold - zeznał przed komisją śledczą były dyrektor Biura Kolegium ds. Służb Specjalnych Tomasz Borkowski. Jego zdaniem, kancelaria premiera nie miała możliwości wszczęcia odrębnego śledztwa. Były wiceszef MSW Michał Deskur mówił natomiast, że w maju 2012 r. jego priorytetem było zabezpieczenie Euro2012.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza POLSKA MSW Witold Zembaczyński Małgorzata Wassermann Tomasz Rzymkowski Marek Suski Jarosław Krajewski

"Dla mnie priorytetem było zabezpieczenie Euro"

- W maju 2012 r. moim priorytetem było zabezpieczenie Euro2012 - zeznał w środę przed komisją śledczą b. wiceszef MSW Michał Deskur. Dodał, że nie pamięta, że zapoznawał się z notatka ABW dotyczącą Amber Gold. Deskur podkreślił, że wiceszefem MSW został w styczniu 2012 r. i tę funkcję pełnił przez 14 miesięcy, a jego podstawowym zadaniem był nadzór nad pracą policji. Polskie Radio 24 transmitowało jego przesłuchanie.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość

"Sprawa Amber Gold pokazuje niedowład struktury policji"

We wtorek i w środę sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha pięciu świadków w wątku dotyczącym służb specjalnych. Wtorkowe przesłuchania będą zamknięte ze względu na materiał, na którym będzie się opierała komisja. W środę odbędą się przesłuchania jawne. O aferze ds. Amber Gold, działaniu państwa i komisji, mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Loranty - pisarz, publicysta, policjant, komentator medialny, nauczyciel akademicki.
Zobacz więcej na temat:  CBŚ Amber Gold komisja śledcza

Piotr Nisztor: Kunachowicz to kluczowa postać ws. Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold zajmowała się udziałem policji i służb w badaniu gdańskiej piramidy finansowej. Swoje zeznania złożyli byli funkcjonariusze Komendy Głównej Policji w Gdańsku Anna Fołta-Nowacka i Maciej Zajda. Przesłuchano również Pawła Kunachowicza, byłego członka rady nadzorczej spółki. Gościem Polskiego Radia 24 był Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza

"W sprawie Amber Gold mamy do czynienia z mafią"

Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold zakończyła przesłuchania byłych funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku - Anny Fołty-Nowackiej i Marka Zajdy. Z ich zeznań wynika, że w tym czasie przeprowadzili tylko trzy czynności, aby sprawdzić spółkę. O kolejnych przesłuchaniach przed komisją ds. Amber Gold mówił w audycji Północ-Południe dziennikarz Marek Pyza (Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza