X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Franz Ferdinand

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2009 15:20
"Jesteśmy zespołem rock'n'rollowym, który chce nagrywać przeboje, perfekcyjne popowe piosenki. Chcemy, by dziewczyny tańczyły przy naszej muzyce".
Franz Ferdinand mat. promocyjne
Filozofia stojąca u podstaw twórczości zespołu Franza Ferdinanda została wyłożona w klasycznym już dziś wywiadzie, jaki Alex Kapranos, lider zespołu, udzielił brytyjskiej prasie u progu kariery: "Jesteśmy zespołem rock'n'rollowym, który chce nagrywać przeboje, perfekcyjne popowe piosenki. Chcemy, by dziewczyny tańczyły przy naszej muzyce". Dziewczyny tańczą już nieprzerwanie od sześciu lat, bo tyle czasu minęło od wydania debiutanckiego singla zespołu, "Darts Of Pleasure", i nic nie zapowiada, by harce miały się skończyć. Dowodem tego jest choćby listopadowy koncert zespołu w warszawskiej Stodole.

Nazywani są ojcami brytyjskiej odnogi nowej rockowej rewolucji. Choć odżegnują się od tego porównania, nie sposób nie zauważyć, że to właśnie Franz Ferdinand spowodował, że Londyn, Manchester i Glasgow zatrzęsły się od piosenek, które udanie połączyły taneczny rytm z postpunkową estetyką podebraną Sex Pistols, XTC, The Jam czy Blondie. Wydany w 2004 roku debiut zespołu, zatytułowany po prostu "Franz Ferdinand", stanowi nowe otwarcie w historii angielskiej muzyki rozrywkowej, uhonorowane niezliczoną ilością nagród, w tym prestiżową Mercury Music Prize, przyznawaną najbardziej progresywnym krążkom danego sezonu. To na nim znalazł się szlagier "Take Me Out", perfekcyjny mariaż tętniących rytmem klubów i poukrywanych na przedmieściach  garażów. I choć później pojawiła się niezliczona ilość epigonów, to Franz właśnie z powodzeniem zaczepił bakcyla indierockowego grania poza Wyspami Brytyjskimi, w tym u odpornych na brytyjski wdzięk Amerykanów, i jako jedyny reprezentant gatunku nigdy nie zbłaźnił się płytą, której należałoby się wstydzić.

Na trzecim w dorobku zespołu krążku, zatytułowanym "Tonight: Franz Ferdinand" (premiera: 26 stycznia 2009), dotychczasowa forma zostaje rozszerzona o inspiracje zmysłowym disco i pulsującym funkiem, doprowadzające do kapitalnego zmartwychwstania wydawałoby się wyświechtanej stylistyki.

(mt)
Zobacz więcej na temat: blondie Londyn
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak