X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jopek Anna Maria

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2009 09:59
Na pytanie, skąd czerpie siły do pracy, Anna Maria Jopek dumnie i z nieukrywaną satysfakcją odpowiada: - Największym zwycięstwem w moim życiu jest to, że zajmuję się muzyką. Czy może być lepiej?
Anna Maria Jopek od chwili fonograficznego debiutu w 1997 roku zbiera same celujące oceny. Doceniana jest za muzyczną wrażliwość i kreatywność. Mówi się o niej: zdolna i pracowita. Również określenie: profesjonalistka pasuje bezsprzecznie.

Z wykształcenia pianistka (ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie), z zamiłowania - wokalistka. Jej kariera rozpoczęła się od udziału w konkursach jazzowych. Nigdy jednak – o czym świadczy jej droga muzyczna – nie zamyka się w jednej stylistyce. Sięga po różne środki wyrazu, śpiewa jazz, bossa novę, a nawet piosenki zakorzenione w ludowej tradycji. Nie zaszkodził jej nawet występ na Eurowizji, wprost przeciwnie – przyczynił się do wydania pierwszej płyty. Album "Ale jestem" był udanym przykładem "nienachalnego" popu z elementami folkloru i jazzu. Tytułowa piosenka dwukrotnie gościła na pierwszym miejscu Trójkowej Listy Przebojów. Od tamtej pory - z płyty na płytę – jej muzyka i styl wokalny wydają się wytrawniejsze, ciekawsze, dojrzalsze.

Jej płyty cechuje wiara i niesłabnąca ciekawość świata. Żywe instrumentarium potęguje zaś siłę przekazu. Jest w piosenkach Jopek, na którymi często pracuje wspólnie z mężem - Marcinem Kydryńskim, mocno wyczuwalny pierwiastek nienasycenia. W tekstach przewija się wątek miłości, upragnionej, ale też i nie zawsze możliwej.

W 2002 roku ukazał się jej wyjątkowy album "Upojenie", nagrany z mistrzem gitary, Patem Methenym. Ich wspólny utwór "Tam, gdzie nie sięga wzrok" pięć tygodni spędził na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego. Kolejnym ciekawym wydawnictwem był koncertowy krążek "Farat" (2003), z udziałem m.in. Leszka Możdżera. Dwa lata później odbyła się premiera anglojęzycznej płyty "Secret". Jej ostatnie dzieło "Jo & Co" jest również zapisem koncertu. Płyta przed premierą zdobyła status złotej. Tym razem wśród gości Jopek pojawiają się m.in.: Richard Bona i Minu Cinelu.  

Na pytanie, skąd czerpie siły do pracy, Anna Maria Jopek dumnie i z nieukrywaną satysfakcją odpowiada: - Największym zwycięstwem w moim życiu jest to, że zajmuję się muzyką. Czy może być lepiej?

(ao)