X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Warszawa

Konsultacyjna rola Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

Od piątku do 28 maja Sejm i Senat będą gościć członków międzynarodowej debaty parlamentarnej o aktualnych wyzwaniach i zagrożeniach dla współczesnego bezpieczeństwa światowego. W tych dniach odbędzie się w Warszawie wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Jak zauważył Mariusz Cielma (Nowa Technika Wojskowa), z punktu widzenia gospodarza - tego typu wydarzenia mają duże znaczenie, jednak Zgromadzenie, które obraduje obecnie w Warszawie , to raczej ciało doradcze niż decyzyjne. Gościem Polskiego Radia 24 był również Piotr Falkowski z "Naszego Dziennika".
Zobacz więcej na temat:  NATO Sejm wojsko Warszawa Ministerstwo Obrony Narodowej Senat

Kampania samorządowa. "Przepisy są nieżyciowe"

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział cykl plenerowych spotkań z mieszkańcami stolicy, w każdym tygodniu ma być w innym miejscu; mieszkańców będzie zapraszał do rozmowy na specjalnej ławce. Trzaskowski przekonywał, że nie prowadzi kampanii wyborczej. O kampanii samorządowej mówili w audycji Debata Dnia Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”) i Krzysztof Losz („Nasz Dziennik”).
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Warszawa Patryk Jaki wybory samorządowe

Patryk Jaki: zmiana filozofii myślenia o pracy urzędników

Wizyty domowe urzędników, wydłużone godziny pracy Wydziałów Obsługi Mieszkańców oraz asystenci klienta w urzędach - tak według Patryka Jakiego ma wyglądać przyjazny urząd. Podczas konferencji prasowej kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy przedstawił pierwszą część zmian, które chce wprowadzić w miejskich urzędach, jeśli wygra jesienne wybory samorządowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie wybory samorządowe

Patryk Jaki zapowiedział zmiany w pracy stołecznych urzędów

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że jeżeli wygra wybory, to urząd miasta będzie przyjazny dla obywatela. Chce wprowadzić m.in. wizyty domowe urzędników, „asystentów klienta” oraz wydłużyć pracę urzędów do godz. 20.00 w dwóch dniach w tygodniu. O konferencji prasowej wiceministra sprawiedliwości mówił w Polskim Radiu 24 Michał Fabisiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patryk Jaki wybory samorządowe Warszawa Prawo i Sprawiedliwość Hanna Gronkiewicz-Waltz

Dzika reprywatyzacja. Warszawski radny o odszkodowaniach dla lokatorów

– To realizacja zapowiedzi Patryka Jakiego – mówił w Polskim Radiu 24 Oskar Hejka, warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w poniedziałek przyznała pierwsze odszkodowania lokatorom zreprywatyzowanych nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa reprywatyzacja Patryk Jaki Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja Prawo i Sprawiedliwość

Komisja Weryfikacyjna. Pierwsze decyzje ws. odszkodowań

- Patryk Jaki zapowiadał, że będą odszkodowania i odszkodowania są. Dziwi mnie tylko, że ratusz zapowiedział odwołania. Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie bowiem zapewniała, że przez całą swoją kadencję starała się pomóc lokatorom – powiedział w  Debacie Dnia Adam Borowski z Gazety Polskiej. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Mariusz Gierej (mPolska24.pl) i Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja