X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Warszawa

"Wyzwolenie Warszawy"? Historyk: element propagandy PRL

– Rzeczywistość należy odróżnić od pewnej wersji propagandowej, którą przez lata lansowano w PRL – stwierdził dr Mirosław Szumiło z Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. 17 stycznia minęła 74. rocznica tzw. "wyzwolenia Warszawy". Określenie to jest jednak coraz rzadziej używane, a coraz częściej taka interpretacja jest krytykowana.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa II wojna światowa historia Polski HISTORIA fakty opinie ciekawostki

Rzecznik prezydenta: według SOP nie doszło do incydentu

– Współpracujemy z prokuraturą. Jesteśmy gotowi do udostępnienia nagrań z monitoringu Pałacu Prezydenckiego – powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. – Jeżeli ze strony pana Stefana W. pada taka informacja, to musi być zbadana i zweryfikowana – dodał w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Spychalski Warszawa Paweł Adamowicz Gdańsk atak na Pawła Adamowicza polityka

Stefan W. był przed Pałacem Prezydenckim? Nowe informacje

Z ustaleń gdańskiej prokuratury dokonanych w toku postępowania przeciwko Stefanowi W., wynika, że po wyjściu z Zakładu Karnego w Gdańsku był on stolicy, w tym przy Pałacu Prezydenckim i mógł planować popełnienie przestępstwa. Służba Ochrony Państwa podaje jednak, że zabójca Pawła Adamowicza po wyjściu z więzienia nie próbował wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  atak na Pawła Adamowicza Warszawa Paweł Adamowicz kancelaria prezydenta POLSKA

Historyk: w styczniu 1945 to było wejście do ruin miasta

17 stycznia 1945 roku do zrujnowanej Warszawy wkroczyli żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego. - W styczniu 1945 roku to było wejście do ruin miasta, a na wyzwolenie to Warszawa czekała w sierpniu i wrześniu 1944 roku – komentował historyk dr Andrzej Chmielarz. – Niestety, wtedy mieszkańcy miasta nie zostali wyzwoleni. Wyzwolono gruzy pół roku później.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Armia Czerwona Powstanie Warszawskie NKWD Warszawa