Polskie Radio
Section05
Warszawa

Na warszawskim Żoliborzu skradziono tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Policja szuka sprawców

- Otrzymaliśmy zgłoszenie kradzieży tablicy upamiętniającej pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Szukamy sprawcy tego zdarzenia - przekazała st. asp. Kamila Szulc z żoliborskiej policji.  Tablica zniknęła z budynku przy ul. Suzina 3 w Warszawie, gdzie urodził się i mieszkał Lech Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa regiony Żoliborz mazowieckie policja Lech Kaczyński POLSKA

Kaleta: PO wypiera ze swej świadomości odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną

- Platforma Obywatelska od czasu wybuchu afery reprywatyzacyjnej zdawała się mówić, że nie ma żadnej afery, próbując zrzucić z siebie odpowiedzialność za to, co się stało - oświadczył w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący Komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera reprywatyzacyjna Warszawa regiony mazowieckie Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości Platforma Obywatelska

Sztafeta pokoleń w misji odbudowy Zamku Królewskiego. Reportaż

W 2021 roku obchodzimy jubileusz 50-lecia podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie. W 1971 roku postawiono historyczną skarbonkę, do której w latach 70. wrzucano datki na ten cel. Charakterystyczny gmach zamku zamykający wschodnią pierzeję pl. Zamkowego znowu stoi – także dzięki ofiarności Polaków.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Warszawa Zamek Królewski Urszula Tomaszewska-Żółtowska Trójka

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Dziś 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej

Mija 10 lat od zaginięcia i śmierci działaczki społecznej aktywnej w warszawskich ruchach lokatorskich, Jolanty Brzeskiej. Jej historia stała się symbolem "dzikiej reprywatyzacji" nieruchomości w stolicy. Do dziś okoliczności jej morderstwa nie wyjaśniono, a jego bezpośredni sprawcy oraz ich mocodawcy nie zostali ukarani.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Jolanta Brzeska Warszawa mazowieckie regiony

Komisja Weryfikacyjna przyznała ponad 10 mln zł odszkodowań dla ofiar dzikiej reprywatyzacji

Praca Komisji Weryfikacyjnej przynosi wymierne efekty. Dzięki niej przyznano ponad 10 mln zł odszkodowań dla ofiar dzikiej reprywatyzacji - przekazało w niedzielę Ministerstwo Sprawiedliwości. Komisja wydała dotąd 309 decyzji o przyznaniu odszkodowań lub zadośćuczynień na rzecz 323 osób - dodano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości prawo społeczeństwo

Zabójstwo właściciela restauracji w Legionowie. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok w sprawie zabójstwa 37-letniego właściciela restauracji z kuchnią nepalską w Legionowie. Dwaj obywatele Indii zostali uznani winnymi morderstwa. Jednego z nich sąd skazał na 10 lat więzienia, drugiego na 8. Trzeci z oskarżonych w tej sprawie został uniewinniony. Prokuratura zapowiedziała apelację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Warszawa prokuratura regiony mazowieckie Legionowo

Ulica "Ofiar dzikiej reprywatyzacji" w Warszawie? Porozumienie będzie zbierać podpisy pod inicjatywą

Porozumienie Jarosława Gowina chce, aby w Warszawie powstała ulica "Ofiar dzikiej reprywatyzacji". Od dziś działacze partii będą wśród mieszkańców stolicy zbierać podpisy dla poparcia tej inicjatywy. - Mam nadzieję, że w tym roku, 10 lat po śmierci Jolanty Brzeskiej, ofiary dzikiej reprywatyzacji w Warszawie zostaną należycie upamiętnione - mówi wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.  
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Jolanta Brzeska Warszawa reprywatyzacja regiony mazowieckie POLSKA