X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Warszawa

IPN szuka miejsc pochówku ofiar bezpieki. Prace w Warszawie

IPN rozpoczął prace archeologiczne na terenie Pola Mokotowskiego w Warszawie. Specjaliści Instytutu chcą odnaleźć szczątki osób straconych przez bezpiekę w dawnym areszcie przy ul. Rakowieckiej. - Jest zbyt wcześnie, by podawać konkretne nazwiska, bo może to budzić niepotrzebne nadzieje ze strony poszczególnych rodzin, które na taką informację czekają - powiedział PolskiemuRadiu24.pl wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Żołnierze Wyklęci Warszawa

Łazienki Królewskie. Śladami marszałka Józefa Piłsudskiego

Józef Piłsudski bywał w Łazienkach Królewskich służbowo i prywatnie - tu miał ślub i chodził na msze święte. Spacery pod hasłem "Z marszałkiem Piłsudskim po Łazienkach" przybliżą związki Józefa Piłsudskiego z Łazienkami Królewskimi ich najbliższym otoczeniem. O miejscach, w których bywał i urzędował marszałek, opowiadał w Polskim Radiu 24 dr Mariusz Kolmasiak, historyk  z Muzeum Łazienek Królewskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Łazienki Królewskie Józef Piłsudski

Kolejna rozprawa w procesie ws. warszawskiej reprywatyzacji

W warszawskim Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa w tzw. pierwszym dużym procesie dotyczącym dzikiej reprywatyzacji w stolicy. – Już dawno nie widziałem tak szerokiej ławy oskarżonych. Zasiadło na niej siedem osób i każda z nich przyprowadziła przynajmniej jednego adwokata – powiedział Piotr Gozdowski ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reprywatyzacja Warszawa dzika reprywatyzacja nieruchomości

Odzyskał kamienicę jako kurator 128-latka. Został zatrzymany

Stołeczna policja zatrzymała w poniedziałek na wniosek prokuratury Zbigniewa L., który w procesie reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Łochowskiej 38 w Warszawie był kuratorem dla osoby, która w momencie wydania w 2011 roku decyzji reprywatyzacyjnej przez miasto miałaby 128 lat. Mają mu zostać przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw na szkodę spadkobierców. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Warszawa

Warszawa: burmistrz Śródmieścia podał się do dymisji

Burmistrz warszawskiej dzielnicy Śródmieście, Krzysztof Czubaszek, złożył rezygnację. Rada dzielnicy w piątek 29 marca ma przyjąć ten wniosek i wybrać nowego burmistrza oraz jego zastępców. Dymisja burmistrza ma związek z aktem oskarżenia, który skierowała przeciwko niemu Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zarzuty dotyczą działania na szkodę klubu piłkarskiego Legia Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa prokuratura Legia Warszawa