Polskie Radio
Section05
Warszawa

"Jako wiceprzewodniczący klubu czuję się niezręcznie"

– Jesteśmy drużyną. Ale drużyna to jeszcze nie zespół – mówił w Rozmowie PR24 Piotr Misiło. Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Nowoczesnej, a także kandydat na szefa tej partii, przyznał na naszej antenie, że nie wiedział o tym, że Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Warszawa POLSKA

Zjednoczenie opozycji? „Raczej PO wchłania Nowoczesną”

Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na stanowisko prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Paweł Rabiej, który miał walczyć o władzę w stolicy z ramienia partii Ryszarda Petru, ma - w przypadku zwycięstwa przedstawiciela PO - objąć fotel wiceprezydenta miasta. W Polskim Radiu 24 komentarz Krzysztofa Losza z Naszego Dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Warszawa Rafał Trzaskowski Hanna Gronkiewicz-Waltz

Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

Poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy; członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy. – To oznacza, że walka będzie jeszcze trudniejsza dla kontrkandydata PiS-u, niezależnie czy będzie nim Patryk Jaki, czy Stanisław Karczewski – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Nowoczesna Hanna Gronkiewicz-Waltz samorząd

„Nieprawidłowości w postępowaniu dekretowym ws. Nowogrodzkiej 6a”

- Dobrze, że komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję m.st. Warszawy o reprywatyzacji kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6a. W tej sprawie również były nieprawidłowości jeśli chodzi o przeprowadzone postępowanie dekretowe – powiedział w audycji Gorący Temat Jan Popławski ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz PiS Patryk Jaki

"Poland: above & around" - Polska z masztów telekomunikacyjnych

Film powstał w trakcie podróży po Polsce, podczas której jego twórcy wspinali się na maszty telekomunikacyjne rozproszone po całym kraju. - Nasze trasa wiodła przez Kazimierz Dolny, Zakopane, po Śnieżne Kotły, a potem Świnoujście, Krynicę Morską i Giżycko - wspominali Aleksandra Łogusz i Maciej Margas.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże po Polsce fotografia zdjęcia Warszawa KULTURA SZTUKA Kamil Jasieński Maciej Margas

"To była zniewaga, jakiej dawno nie słyszeliśmy"

Nie milkną echa Marszu Niepodległości w Warszawie. Po wypowiedzi szefa liberałów Guy’a Verhofstadta podczas debaty w Parlamencie Europejskim, głos zabrał także Jan Tomasz Gross, który napisał na łamach dziennika „New York Times”, że uczestnicy marszu mieli m.in. wznosić okrzyki „sieg heil!” oraz „Ku Klux Klan!”. Reduta Dobrego Imienia złożyła już dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście. Gościem Polskiego Radia 24 była prezes organizacji Mira Wszelaka. 
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Unia Europejska Święto Niepodległości Warszawa Guy Verhofstadt Reduta Dobrego Imienia Jan Tomasz Gross

Ekspert: w przypadku samobójstw warto ograniczyć komentarze

Zespół Roboczy ds. prewencji samobójstw i depresji wydał oświadczenie w sprawie dyskusji medialnej wokół aktu autodestrukcji i w konsekwencji śmierci 54-letniego mężczyzny. O szczegółach powiedział na antenie Polskiego Radia 24 jeden z sygnatariuszy dokumentu prof. Brunon Hołyst, Prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 samobójstwo samospalenie Warszawa Pałac Kultury i Nauki

Czy doszło do zdrady dyplomatycznej europosłów PO?

- Był to wyreżyserowany spektakl, który miał na celu zaszkodzenie polskiemu rządowi, a tylko umocnił jego poparcie – powiedział Oskar Kida (Młodzi dla Wolności - Janusza Korwin Mikke) mówiąc o debacie w Parlamencie Europejskim na temat Polski. W Młodej Audycji Politycznej komentarze: Michała Szpadrowskiego (Forum Młodych PiS), Daniela Witowskiego (Klub Młodych Kukiz 15), Michała Jurka (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci PO) oraz Rafała Kuźmickiego (Młodzi Nowocześni – Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Parlament Europejski Rząd RP 11 listopada Święto Niepodległości Warszawa