Polskie Radio
Section05
Leszek Możdżer

Kto otrzyma Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka"?

Wokalistka i muzykolog Agnieszka Budzińska-Bennett, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymali nominacje do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Statuetkę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio, a zwycięzcę poznamy w poniedziałek, 29 listopada wieczorem. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Telewizji Polskiej, zostaną wręczone również nagrody w pozostałych kategoriach, czyli: "Obraz" (nagradza kapituła TVP), "Słowo" (PAP) oraz "Idea" (rozgłośnie regionalne Polskiego Radia – Audytorium 17).
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Agnieszka Budzińska-Bennett Leszek Możdżer Józef Skrzek W POLSKIM RADIU

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Kto otrzyma statuetkę dla najlepszego muzyka?

Wokalistka i muzykolog Agnieszka Budzińska-Bennett, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymali nominacje do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Nagrodę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio. Kim są nominowani?
Zobacz więcej na temat:  Leszek Możdżer Józef Skrzek W POLSKIM RADIU Agnieszka Budzińska-Bennett

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Możdżer: to Józef Skrzek jest jednym z moich idoli

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych - Leszek Możdżer - otrzymał nominację do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Nagrodę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio. - Bardzo się cieszę. Wiadomo, że jest to zaszczyt - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leszek Możdżer. Kto zdaniem artysty najbardziej zasłużył na tę nagrodę?
Zobacz więcej na temat:  Muzyczna Jedynka piosenka Paweł Sztompke Leszek Możdżer

Nominowani do Nagrody Mediów Publicznych: Leszek Możdżer

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych - Leszek Możdżer - otrzymał nominację do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Nagrodę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio. - Najgorszy jest ten zamęt emocji, które przewalają się przez ciało. Wtedy trzeba opanować to, co się dzieje w psychice, nie naruszając równowagi wokół - mówił w Polskim Radiu o swoich koncertach Leszek Możdżer.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Możdżer W POLSKIM RADIU

Muzyka, która wyzwala emocje. Podsumowanie 11. edycji Enter Enea Festival

Zakończył się Enter Enea Festival. Wydarzenie skupiło dziewięć koncertów i wykonań muzyki z całego świata. – Jak co roku, wszystko było fantastycznie i profesjonalnie przygotowane. Enea Festival to ekipa ludzi całkowicie oddanych sprawie – mówił Mariusz Owczarek, który relacjonował wydarzenia znad Jeziora Strzeszyńskiego. Festiwal podsumował także Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny.  
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Mariusz Owczarek Dwójka Leszek Możdżer muzyka klasyczna

Leszek Możdżer o Enter Enea Festival: czeka nas wirtuozowskie granie

- Na Enter Enea Festival będzie dużo różnych muzycznych smaków, kolorów i atmosfera wokół Jeziora Strzeszyńskiego - potęga natury i pokój płynący z drzew, śpiew ptaków, to wszystko, co nam daje siłę. Natura i kultura nie są w konflikcie - mówił o zbliżającym się festiwalu (13-15 sierpnia) jego dyrektor artystyczny Leszek Możdżer.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Możdżer Dwójka Paweł Siwek KULTURA

Pola Chobot & Paweł Baran, czyli blues i słowiańska melancholia

Pola Chobot i Paweł Baran to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów tworzą jeden dziki organizm muzyczny. Z jednej strony w ich utworach słychać Muddy'ego Watersa, a z drugiej – Skipa Jamesa. Czasami z ich brzmienia przebija nuta Bjork, a czasami – Radiohead. – Pomiędzy mną i Adamem wytworzyła się ponadprzeciętna jakość porozumienia muzycznego – powiedziała w "Serdecznych dźwiękach" połowa duetu, Pola Chobot.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Trójka muzyka hp soul Jazz blues Leszek Możdżer Mateusz Krautwurst

Chopin na jazzowo – koncert Leszka Możdżera. Posłuchaj

Leszek Możdżer zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 1994 roku jako interpretator muzyki Fryderyka Chopina albumem "Chopin – impresje". Rok później zaprezentował swoje wersje utworów wybitnego kompozytora na naszej antenie w ramach cyklu "Chopin w Trójce". Koncert przypomnieliśmy w Święto Niepodległości 2020 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 2020 Fryderyk Chopin Leszek Możdżer Trójka MUZYKA muzyka hp Koncerty w Trójce