Polskie Radio
Section05
Leszek Możdżer

"Zapomnij" - Kasia Moś i Leszek Możdżer wspólnie nagrali utwór

- Ta kompozycja jest naprawdę wyjątkowo piękna, a tekst jest mądry i wielowymiarowy - tak piosenkarka Kasia Moś mówiła w Dwójce o swoim nowym singlu "Zapomnij" nagranym wspólnie z Leszkiem Możdżerem. To pierwszy utwór, który ta dwójka artystów zrealizowała wspólnie. Piosenkę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Kasia Moś Leszek Możdżer Dwójka Jakub Kukla piosenka Agencja Muzyczna MUZYKA

Kasia Moś i Leszek Możdżer łączą siły. "To dialog między głosem a fortepianem"

"Zapomnij" - to najnowszy singiel niezwykłego duetu Kasia Moś i Leszek Możdżer. - Jest to dialog między głosem a fortepianem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Moś. Artystka już od samego początku wiedziała, że bardzo chciałaby nagrać ten utwór. Jak przebiegała jej współpraca z jednym z najwybitniejszych pianistów na świecie?
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy piosenka Kasia Moś Leszek Możdżer Agencja Muzyczna MUZYKA Mateusz Krautwurst

"Chopin. Nie boję się ciemności". Film i muzyka naznaczone traumą wojenną

- Używamy muzyki Chopina do tego, żeby sprawdzić, jaką moc ma ta muzyka w miejscach naznaczonych traumą wojenną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o filmie dokumentalnym "Chopin. Nie boję się ciemności" jego reżyserka Joanna Kaczmarek. Co łączy trzech pianistów z Polski, Korei Południowej i Syrii, którzy są bohaterami tej produkcji?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka Leszek Możdżer Korea Południowa Syria Jae-Yeon Won Fares Marek Basmadji Joanna Kaczmarek

Mistrz Mowy Polskiej. Wśród nominowanych m.in. Maria Szabłowska

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Mowy Polskiej? Wśród dziesięciu osób nominowanych do nagrody znalazła się m.in. Maria Szabłowska, dziennikarka Polskiego Radia. O nagrodę ubiega się też pianista jazzowy Leszek Możdżer. - Już po raz 22 będziemy wybierać najlepszych mówców - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kossakowski, dyrektor konkursu Mistrz Mowy Polskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Maria Szabłowska Leszek Możdżer Stanisław Brejdygant Grzegorz Damięcki Andrzej Ferenc Karolina Lewicka Mariusz Szczygieł Poznań

Leszek Możdżer: to był przepiękny, choć nieplanowany koncert

- Niestety Hadrien Feraud w wyniku przeróżnych pechowych zdarzeń nie doleciał ze swoim zespołem na nasz festiwal. Omar Sosa, kolejny artysta, który miał wystąpić drugiego dnia, nie odbierał telefonu... Zadzwoniliśmy więc do menedżera, który konraktował z nami ten koncert . A on na to: "koło mnie siedzi właśnie Marialy Pacheco, która bardzo chętnie zagrałaby zastępstwo" - mówił w "Poranku Dwójki" Leszek Możdżer, szef artystyczny zakończonego właśnie Enter Enea Festival w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Poznań Leszek Możdżer Mariusz Owczarek Dwójka

Ogłoszono nominacje do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Wśród nominowanych Maria Szabłowska

W sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie już po raz 20. wręczono nominacje do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Publiczna prezentacja nominatów, wśród których znaleźli się dziennikarka muzyczna radiowej Jedynki Maria Szabłowska oraz wybitny pianista i kompozytor Leszek Możdżer, oznacza rozpoczęcie ogólnopolskiego plebiscytu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA język polski Maria Szabłowska Leszek Możdżer Zamek Królewski Dorota Piotrowska Piotr Łodej Trójka

Od Biblii do newage'owej utopii w "Trójce pod Ksieżycem"

"Bóg i proch" – pod takim tytułem realizowany jest w Laboratorium CSW Zamku Ujazdowskim eksperymentalny cykl, nazwany przez jego twórców audio-teatrem. 6 maja zostanie zaprezentowana część druga. "Imagine" – to z kolei tytuł nowego spektaklu Krystiana Lupy, którego warszawska premiera odbędzie się w Teatrze Powszechnym 7 maja.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Barbara Marcinik Aleksandra Kaczkowska Tomasz Man Karolina Gorczyca Paweł Łysak John Lennon Leszek Możdżer KULTURA