X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Bareilles Sara

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2008 09:16
Pisze piosenki, odkąd pamięta. Muzyka to dla niej świętość. Gra na wypożyczonym fortepianie. Podziwia Counting Crows i Radiohead. "Little Voice" to jej pierwsza płyta dla dużej wytwórni. Sara Bareilles – specjalistka od love songs.
Bareilles Sarafot. sarabmusic.com
Pisze piosenki, odkąd pamięta. Muzyka to dla niej świętość. Gra na wypożyczonym fortepianie. Podziwia Counting Crows i Radiohead. "Little Voice" to jej pierwsza płyta dla dużej wytwórni. Sara Bareilles – specjalistka od love songs.

Urodziła się i dorastała w Eurece, niewielkiej miejscowości na północy stanu Kalifornia. Tam chodziła do szkół, tam śpiewała w chórze i udzielała się w szkolnym teatrze, gdzie wystawiała własne musicale. Szkołę ukończyła z tytułem najbardziej utalentowanej studentki.

Kolejne nagrody i wyróżnienia pojawiły się podczas studiów na Uniwersytecie Kalifornia (studiowała komunikację). Należała wtedy do zespołu A Cappella, śmiało zgłaszała się do konkursów talentów, a jej utwór "Gravity" trafił na składankę "Best of College A Cappella 2004".

Niedługo potem – własnym nakładem – wydała debiutancki album "Careful Confessions". Płyta zainteresowała wytwórnię Epic, która w 2005 roku zaproponowała młodej artystce kontrakt płytowy. Zanim jednak ukazała się płyta "Little Voice", Sara Bareilles wystąpiła w filmie "Girl Play", gdzie wcieliła się w rolę... wokalistki. Rok później w innym filmie ("Loving Annable") wykorzystano jej piosenkę "Gravity". W tym czasie odbyła pierwszą trasę koncertową. Występowała z Marcem Broussardem. Tuż przed wydaniem "Little Voice" supportowała m.in. przed koncertami zespołu Maroon 5, który miała okazję poznać jako studentka.

Kiedy wreszcie – w połowie 2007 roku – po roku przygotowań ukazał się album "Little Voice", od razu został zauważony. W serwisie iTunes zdobył status najchętniej kupowanej płyty w pierwszym tygodniu sprzedaży. Kilka miesięcy później krążek pokrył się złotem.

Na płytę trafiły wybrane autorskie utwory Bareilles z debiutanckiego krążka plus nowe, specjalnie napisane na tę okazję kompozycje. Produkcją zajął się Eric Rosse, który wcześniej współpracował m.in. z Tori Amos. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo była piosenka "Love Song".

"Little Voice" Sara nazywa kroniką swojego życia. "Ta płyta jest o mnie, i nabywaniu zaufania do samej siebie. O wsłuchiwaniu się w swój wewnętrzny głos". Stąd pochodzi tytuł płyty. "Ten mały głos – zabrzmi banalnie – jest czasami jedynym głosem prawdy". 

Koncertowy album "Live At The Fillmore" z 2008 roku zamyka dotychczasową dyskografię artystki.

(ao)