Polskie Radio
Section05
radiohead

Bartek Wąsik: to słychać, czy publiczność jest skupiona

- Mówię z ręką na sercu, publiczność słychać podczas koncertu. Słychać, kiedy publiczność jest skupiona i jest w danej historii, którą tworzę na scenie. Tworzy się wtedy ta piękna magia, od której my muzycy jesteśmy uzależnieni - mówił w "Poranku Dwójki" pianista, kompozytor i aranżer Bartek Wąsik. Wkrótce artysta rusza w trasę koncertową ze swoją debiutancką płytą solową "Daydreamer. Bartek Wąsik plays Radiohead".
Zobacz więcej na temat:  Bartek Wąsik Roch Siciński Dwójka koncerty radiohead

Płyta nie tylko dla fanów. Utwory Radiohead w aranżacji Bartka Wąsika

Bartek Wąsik, pianista, kompozytor i aranżer oraz laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, postanowił wziąć na warsztat twórczość angielskiego zespołu Radiohead. Artysta przygotował nowe aranżacje utworów legendarnej grupy. - Jest to płyta dla wrażliwców, którzy w tej codzienności znajdują czas na to, żeby zagłębić się w siebie i dostrzegać na świecie dziwne symbole i znaki - opowiada Bartosz Wąsik w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Bartek Wąsik Ula Kaczyńska muzyka fortepianowa radiohead

"Mogę odlecieć gdzieś dalej". Bartek Wąsik o "Miejscówce z Dwójką"

- Lubię gry słów i pozwoliłem sobie na tytuł "Radiohead Through the Glass", czyli "Radiohead przez szkło": jest to również nawiązanie do nazwiska Philipa Glassa. Nie ukrywam, że dla mnie było zaskoczeniem, kiedy mogłem połączyć muzykę jednego z najsłynniejszych brytyjskich zespołów z muzyką Philipa Glassa. Jak się okazuje, obu artystów łączy bardzo dużo - mówił Bartek Wąsik, pianista i kompozytor, o swoim koncercie w ramach cyklu "Miejscówka z Dwójką". 
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Bartek Wąsik fortepian Jakub Kukla Otwock Philip Glass radiohead

Muzyczne piękno na rozpoczęcie wiosny

Od kilku dni w kalendarzach mamy wiosnę, a za oknem – słońce. W związku z tym autor audycji "Konstelacja M." Mateusz Tomaszuk pokazał nam albumy, z którymi czekał specjalnie na pierwsze wiosenne dni. W programie, oprócz albumu "Colour of Spring" zespołu Talk Talk, usłyszeliśmy najnowszą kompozycję Thoma Yorka do serialu "Peaky Blinders" oraz przebój niemieckiego duetu Edge od Dawn.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Tomaszuk Trójka MUZYKA muzyka hp Thom Yorke radiohead