X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kukulska Natalia

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2008 10:45
Natalia Kukulska doskonale wykorzystała muzyczny potencjał zasiany w niej przez ojca, znanego kompozytora Jarosława Kukulskiego, i mamę, tragicznie zmarłą piosenkarkę Annę Jantar.

Natalia Kukulska doskonale wykorzystała muzyczny potencjał zasiany w niej przez ojca, znanego kompozytora Jarosława Kukulskiego, i mamę, tragicznie zmarłą piosenkarkę Annę Jantar. Jej korzenie to piosenki "Co powie tata" i "Puszek okruszek" oraz krążek "Bajki Natalki" – pierwsza w historii polskiej fonografii platynowa płyta. W wieku 20 lat stworzyła swój pierwszy "dorosły" album "Światło", z którego pochodzą utwory "Dłoń", "Piosenka światłoczuła" czy "Daleki brzeg".

Rok 1997 to prawdziwy triumf Natalii. Od nagród na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, po II Nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie oraz Nagrodę Publiczności. To także wydanie płyty "Puls", która w błyskawicznym tempie osiągnęła status podwójnej platyny. Singiel "Im więcej ciebie tym mniej" stał się prawdziwym szlagierem, a Natalia zdobyła Telekamerę w roku 1998 w kategorii Najlepsza Wokalistka.

Została także zauważona poza granicami Polski przez zespół R’N’G, z którym nagrała piosenkę "We Will Be Together" oraz przez producenta Davida Fostera, który zaprosił ją do wykonania dwóch utworów do filmu "Magiczny miecz".  Bardzo sentymentalną produkcją jest album "Autoportret", na którym można usłyszeć niekonwencjonalny duet Natalii i jej mamy w przeboju lat 70. "Tyle słońca w całym mieście". Kontynuacją tych wspomnień jest zapis koncertu z 2000 r. "Tyle słońca" poświęconego pamięci Anny Jantar.  Już rok później ukazał się czwarty krążek Natalii "Tobie". Jego promocja odbyła się na serii plenerowych koncertów "Tobie Tour", które przyciągnęły setki tysięcy widzów. W jej późniejszym dorobku znalazły się takie wydarzenia jak recital podczas audiencji u papieża Jana Pawła II, duet z José Carrerasem i wiele gościnnych wystąpień poza granicami kraju u boku takich gwiazd jak Lauryn Hill czy Ronan Keating.  Po trzech miesiącach studiów na wydziale wokalnym w Los Angeles powróciła z płytą "Natalia Kukulska", na której znajdziemy m.in. remix singla "Kamienie" z udziałem TeDe. Sprawdziła się też w nowej roli, grając w musicalu "Miss Saigon" w Teatrze Muzycznym Roma. Cały czas jednak nie zapominała o twórczości mamy i w roku 2005 wydała niepowtarzalny, dwupłytowy album "Po tamtej stronie", na którym znalazły się zarówno oryginalne, jak i wykonane przez Natalię wersje utworów Anny Jantar.

 

O jej wszechstronności i otwartości na różne gatunki muzyczne świadczy siódma płyta "Sexi Flexi". Bardzo żywa, inspirowana tanecznymi beatami rodem z Jamiroquai i zbierająca pozytywne recenzje produkcja. Natalia jest też kuźnią talentów. To w jej chórkach dojrzewali tacy wokaliści jak Renata Dąbkowska, Ania Świątczak czy Łukasz Zagrobelny. Prywatnie jest żoną perkusisty Michała Dąbrówki i mamą dwójki dzieci. W roku 2007 jako Ambasador Dobrej Woli UNICEF zaangażowała się w kampanię "Szkoły dla Afryki".  

 

 

 

(af)