X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Hot chip

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2008 10:16
Wychowankowie Elliot School Alexis Taylor i Joe Goddard tworzą razem Hot Chip. Formację, której każdy koncert wygląda inaczej, która jest zabezpieczona przed przeziębieniem na całe życie – a nawet dłużej.

Wychowankowie Elliot School - Alexis Taylor i Joe Goddard - tworzą razem Hot Chip. Formację, której każdy koncert wygląda inaczej i która jest zabezpieczona przed przeziębieniem na całe życie – a nawet dłużej.

Historia Hot Chip sięga szkoły Elliott, gdzie poznali się Alexis Taylor i Joe Goddard. Elliott School, przez brytyjski dziennik "The Independent" nazwany "prawdziwą szkołą rocka", wykształcił w młodych artystach wrażliwość na dźwięki, dając tym samym niezbędne podstawy do nieskrępowanego tworzenia własnych kompozycji.

Grupa powstała jednak nieco później i pod nazwą Hot Chip zaczęła funkcjonować w 2000 roku. Alexis i Joe zaczynali od melorecytacji przy akompaniamencie gitary, jednak - jak sami mówią - strasznie ich to wkurzyło, więc obrali zupełnie inny kierunek. W 2001 roku na własną rękę wydali pierwszą EP-kę "Mexico", a rok później kolejną "Sanfrandisco E-Pee". Niestety, ich możliwości były dość ograniczone i bez pomocy wydawcy trudno im było się wybić. Dlatego też w 2003 roku podjęli decyzję o podpisaniu umowy z Moshi Moshi i już pod ich banderą rok później wydali swojego debiutanckiego longplaya "Coming On Strong".

Elektroniczne utwory zanurzone w R’n’B i soulu trafiły do serc niewielu recenzentów i krążek przeszedł raczej bez większego echa. Niezrażeni tym Joe i Alexis od razu zaczęli pracę nad nowym albumem, na który kazali brytyjskim fanom czekać aż trzy lata. Było warto, bo "The Warning", oprócz zmiany wydawcy na EMI, przyniósł zespołowi większy rozgłos. Trzynaste miejsce w zestawieniu najlepszych elektronicznych albumów Billboardu oraz nominacja do Mercury Music Prize 2006 odzwierciedlały dobry kierunek, w którym Hot Chip podążało. Co ciekawe, ta jak i poprzednia płyta zostały stworzone głównie w sypialni Goddarda.

Zespół po sukcesie związanym z drugim albumem długo koncertował. Jak sami mówią, na nogach utrzymywała ich witamina C w tabletkach wielkości ciastek, która zawierała w sobie 10 tysięcy dziennych dawek. Dzięki temu mieli pewność, że są zabezpieczeni przed przeziębieniem nawet po śmierci. Znani są z tego, że bardzo często podczas występów swoje utwory grają zupełnie inaczej, odkrywając nowe brzmienia i ciekawe dźwięki.


"Over and over"

Na początku 2008 roku wydali nowy krążek "Made In The Dark". Tutaj można już mówić o pełnowartościowym sukcesie. "Ready For The Floor" wspiął się na 6. miejsce brytyjskiej listy singli, a cały krążek w kategorii Billboard Top Heatseekers, w której głównym kryterium jest sprzedaż, osiągnął pierwsze miejsce.


Grupa między 2004 a 2007 rokiem zremiksowała aż 42 utwory, m.in. Gorillaz, Scissor Sisters, Mattafix, Queens Of The Stone Age czy Kraftwerk. Joe i Alexis żartują, że nie mają już nikogo, kto miałby dobry kawałek do przerobienia.

(wm)


http://www.hotchip.co.uk/site/
http://www.myspace.com/hotchip
http://www.lastfm.pl/music/Hot+Chip/