X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Tunng

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2008 11:34
Zaczęło się w 2003 r. od dwóch pasjonatów muzycznego eksperymentowania Mike’a Lindsaya i Sama Gendera. Zamknięci w piwnicy tworzyli swoje pierwsze folkowe kawałki. Tak powstał londyński zespół Tunng, który po cudownym rozmnożeniu stał się sześcioosobowym kolektywem.

Zaczęło się w 2003 r. od dwóch pasjonatów muzycznego eksperymentowania Mike’a Lindsaya i Sama Gendera. Zamknięci w piwnicy tworzyli swoje pierwsze folkowe kawałki. Tak powstał londyński zespół Tunng, który po cudownym rozmnożeniu stał się sześcioosobowym kolektywem.

Początki były ciężkie. Mike starał się utrzymać z tworzenia muzyki do reklam i ze spotkanym później Samem, wokalistą i twórcą tekstów, siedział uziemiony w piwnicy sklepu z ciuchami. Droga do niej wiodła przez przymierzalnię, więc aby nie natknąć się na roznegliżowane panie, musieli spędzać pod ziemią całe dnie, aż do zamknięcia sklepu. I wyszło im to na dobre, bo właśnie tam stworzyli swój styl łączący muzykę folkową i elektroniczną. Pierwszym dzieckiem tej zażyłej współpracy był wydany w 2005 r. album "Mother’s Daughter And Other Songs", z którego niektóre kawałki zainspirowane były brytyjskim horrorem z lat 70. "The Wicker Man", którym ci dwaj muzycy byli zafascynowani. W ten sposób wzbudzili pierwsze zainteresowanie ich stylem, nazywanym folktroniką, szczególnie wśród znajomych, którzy nalegali, aby ci zaczęli dawać koncerty. Niestety, Sam nie był jeszcze gotowy na prezentację swojego wokalu na żywo, więc Mike znalazł Ashleya Batesa - wirtuoza perkusji, i Becky Jacobs - młodszą siostrę twórcy elektronicznej muzyki Maxa Tundry, którzy go w tym zastąpili. I tak rozpoczął się rozrost zespołu, do którego dołączyli jeszcze Phil Winter - specjalista od sampli, i Martin Smith - mistrz grania na wszystkim, włączając w to morskie muszle. Wspólnie stworzyli sześcioosobowy, niezobowiązujący team. Ich pierwszym krążkiem był wypuszczony w 2006 r. "Comments Of The Inner Chorus", zawierający single "Woodcat" i "Jenny Again", wydane w limitowanych wersjach. Znalazł się na nim też utwór "The Wind-Up Bird", napisany pod wpływem lektury powieści "The Wind Up Bird Chronicle" i mówiący o wchodzeniu do innego świata dzięki czytaniu.
 

Po roku stania w cieniu zespołu na koncertach, Sam wreszcie przekonał się do publicznych występów i zaczął towarzyszyć reszcie grupy. W ten sposób Tunng stworzył prawdziwy, zgrany, folkowy zespół, bez sztywnych ról basisty, perkusisty i wokalisty. Każdy z muzyków daje z siebie wszystko to, co w danej chwili jest w stanie wyprodukować, aby przysłużyć się dla całego zespołu.

"Jenny Again"

Najświeższym dokonaniem Tunng jest wydany w sierpniu 2007 r. album "Good Arrows", który zbiera pozytywne opinie, szczególnie w kwestii elektronicznego, a mimo to cały czas ciepłego, brzmienia i wieloznacznych tekstów. Co ciekawe, autorką okładki tej i poprzednich płyt Tunng jest projektantka Vanessa Da Silva, znana ze swych nasyconych kolorami motywów. 

(af)

http://www.tunng.co.uk/  
http://www.myspace.com/thisistunng
http://www.lastfm.pl/music/Tunng/

Zobacz więcej na temat: dzieci tundra