X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

WSJD2009: Radio String Quartet Vienna & Klaus Paier

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2009 20:00
Radio.String.Quartet.Vienna powstało dzięki temu, że w 2000 roku Bernie Mallinger i Klaus Paier spotkali się na warsztatach i rozpoczęli współpracę przy płycie Paiera "Movimiento"
DZIEŃ AUSTRIACKI: radio.string.quartet.vienna & Klaus Paier

Radio.String.Quartet.Vienna powstało dzięki temu, że w 2000 roku Bernie Mallinger i Klaus Paier spotkali się na warsztatach i rozpoczęli współpracę przy płycie Paiera "Movimiento". Powstał kwartet smyczkowy, który w ostatecznym składzie zadebiutował w 2007 roku z płytą "Celebrating The Mahavishnu Orchestra". Podejście do materiału było odwrotnością standardowego przerabiania klasyki na jazz, tu utwory jazzowe opracowano w koncepcji klasycznej.

Płyta otrzymała doskonałe recenzje. Kwartet, dzięki wyjątkowymi umiejętnościami swoich członków, osiągnął wymowę wręcz rewolucyjną. Druga płyta "Radiotree" powstała już we współpracy z Klausem Paierem. Wszystkie utwory zostały napisane na kwintet, co oznacza, że wszyscy członkowie zespołu są równouprawnieni.
Muzyka jest mieszanką wpływów: europejska tradycja muzyczna, blues, jazz. Trzy utwory są autorstwa chyba najsłynniejszego austriackiego jazzmana, Joe’a Zawinula, przy czym i tu podejście do nich jest zaskakujące. Kolejny utwór jest zadedykowany nie dawno zmarłemu austriackiemu wibrafoniście i kompozytora, Wernera Pirchnera, muzykowi, który poruszał się zawsze między klasyką, jazzem i world music. Kwartet też współpracował z szwedzkim gitarzystą Ulf Wakenius przy nagraniu jego płyty "Love Is Real".

30 czerwca, 20:00, Klub Powiększenie, wejście bezpłatne
Zobacz więcej na temat: Berno blues równouprawnienie