Polskie Radio
Section05
blues

Tłusta środa - nowoorleańska parada karnawałowa

W Nowym Orleanie podobno cały karnawał jest bardzo intensywny, ale kulminacja zdecydowanie przypada w mardi gras - w przeddzień Środy Popielcowej. To wtedy, we wtorek wieczorem, ulice stolicy Luizjany wypełniają się mnóstwem orkiestr i przebierańców, a całe miasto rozbrzmiewa charakterystycznym second line'owym pulsem.
Zobacz więcej na temat:  nowy orlean Janusz Jabłoński Tomasz Gregorczyk Jazz funk blues Brass Federacja Dwójka karnawał

ART. SPONSOROWANY Współbrzmienia - Ogólnopolski Konkurs Muzyki Improwizowanej: Pokaż nam jak czujesz muzykę!

Uwielbiasz muzykę? Tworzysz np. jazz, blues, folk, muzykę klubową, potrafisz improwizować i sprawić, że dźwięki z Twojego instrumentu zachwycą słuchacza? Jeżeli tak, to Fundacja Most the Most ma dla Ciebie wyjątkową propozycję - Ogólnopolski Konkurs Muzyki Improwizowanej "Współbrzmienia". Właśnie teraz masz szansę pokazać swoje muzyczne umiejętności na szeroką skalę i zdobyć atrakcyjne nagrody!
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Jazz blues folk improwizacja konkurs mozaika

Blues ze wszystkich stron świata, czyli 16. Suwałki Blues Festival. Gwiazdami Mrozu, Dżem i Walter Trout

Rozpoczęła się 16. już edycja Suwałki Blues Festival. Impreza zapewni wielbicielom tego gatunku muzyki niezwykłe przeżycia, bo zagrają wykonawcy z całego świata: od Australii przez Malezję, USA, Finlandię i Wielką Brytanię po Czechy, Polskę i Ukrainę. Bluesem rozbrzmiewać będzie całe miasto!
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA blues Suwałki dżem mrozu Katarzyna Cygler Trójka

"Potraktowaliśmy tę płytę jako najważniejsze rzeczy". Zespół Sztof prezentuje nowy album

Zespół Sztof powraca z nowym materiałem. Działająca od 2013 roku grupa zaprezentowała niedawno płytę pt. "Najważniejsze rzeczy", na której znalazł się m.in. utwór "Nadzieja". - Ten utwór jest kwintesencją tego, co chcielibyśmy przekazać - opowiada w "Muzycznej Jedynce" wokalista zespołu Jakub Zajączkowski.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke muzyka rozrywkowa blues Jakub Zajączkowski Sztof

Delmark Records. 70 lat dobrej muzyki, nie tylko na święta

Wkrótce minie 70 lat od powstania jednej z najważniejszych wytwórni płytowej jazzu i bluesa, Delmark Records. Jak to się stało, że mała oficyna wydawnicza powstała w 1953 roku w St. Louis zyskała status kultowej i cieszy się światową renomą? Zachęcamy do wysłuchania opowieści o pasji, otwartości na muzykę, kreatywność i konsekwencji, okraszonej najlepszym bluesem i jazzem.
Zobacz więcej na temat:  magazyn 2022/2023 KULTURA muzyka rozrywkowa Jazz blues infografika