X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

WSJD2009: Zorn Fest: Electric Masada

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2009 20:00
Ogromnym zmianom uległa stylistyczna konwencja i brzmienie grupy. Znane z akustycznej Masady idee, napisane dla niej tematy, ujęte w potężny i ciągle rosnący zbiór "Masada Songbook" otrzymały teraz kontekst bliski jazzowi typu fusion i noise rocka.
W wielkim finale drugiego w historii Warsaw Summer Jazz Days Dnia Johna Zorna wystąpi kluczowa w dzisiejszej działalności artysty formacja Electric Masada. Przed laty mieliśmy okazję słuchać i oglądać akustycznej wersji Masady.

Wówczas był to kwartet z Davem Douglasem na trąbce, Gregiem Cohenem na kontrabasie i Joeyem Baronem na perkusji i jako taki na trwałe zapisał się najnowszej historii muzyki jazzowej, jako wspaniała grupa będąca kontynuatorem idei podniesionych jeszcze w latach 60. przez kwartet Ornette’a Colemana, tyle że w ścisłym brzmieniowym powiązaniu z muzyką żydowską. W elektrycznej Masadzie skład uległ już zmianie, choć czasami zdarza się, że wspomniani wcześniej muzycy dołączają do zespołu.

Ogromnym zmianom uległa stylistyczna konwencja i brzmienie grupy. Znane z akustycznej Masady idee, napisane dla niej tematy, ujęte w potężny i ciągle rosnący zbiór "Masada Songbook" otrzymały teraz kontekst bliski jazzowi typu fusion i noise rocka. Podczas warszawskiego koncertu Electric Masada wystąpi w swoim najsilniejszym składzie. Grupa muzyków zebrana w zespole The Dreamers zasilona zostanie przez samego Zorna grającego na saksofonie altowym oraz mistrzynię elektronicznych i laptopowych perfomance'ów – Ikue Mori.


3 lipca, 19:00, Sala Kongresowa
Bilety:

180 zł - parter: rząd 1a,1b,1-9
150 zł - parter: rząd 10-23
110 zł - amfiteatr: rząd 25-37
80 zł - dostawki, miejsca dodatkowe i kanapki (do kupienia w kasie, wyłącznie za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej)
Zobacz więcej na temat: kanapki Jazz douglas lata 60