X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sacrum Profanum - dzień siódmy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2009 10:03
Gwiazdami siódmego dnia festiwalu będą Aphex Twin i Tim Hecker
Festiwal Sacrum Profanum to jedno z najciekawszych cyklicznych wydarzeń europejskiej muzycznej jesieni. Formuła przedsięwzięcia oparta jest na prezentacji arcydzieł muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej w odniesieniu do fundamentalnej roli przecinających się w muzyce XX i XXI wieku motywów sacrum i profanum.


Wrzesień 2009 roku dedykowany jest kompozytorom brytyjskim, takim jak: Julian Anderson, Peter Maxwell Davies, Oliver Knussen, Harrison Birtwistle, George Benjamin, Brian Ferneyhough, Jonathan Harvey. Na Festiwalu wystąpią najwyżej cenione zespoły wykonujące repertuar współczesny.

W piątek w ramach festiwalu wystąpią:

- Aphex Twin - prawdziwe imię Richard David James urodził się w 1971 roku w Irlandii. Jest nazywany przez krytyków najbardziej twórczym i wpływowym artystą współczesnej muzyki elektronicznej. W wieku dwudziestu lat wraz z Grantem Wilsonem-Claridge’em założył wytwórnię Rephlex Records w celu promowania niedocenionego i niezrozumiałego, a niektórym w ogóle nieznanego, jego zdaniem, gatunku muzyki house’owej – acid techno.

 - Florian Hecker - Urodzony w 1975 roku. Jego twórczośc wykracza poza wszelkie formalne schematy słuchania muzyki. Jest to proces, podczas którego dźwięki generowane komputerowo przechodzą w fantasmagorię wrażeń akustycznych, a ruch przestrzenny i zjawiska psychoakustyczne wzajemnie się przeplatają. Pomimo swojego przełomowego charakteru, twórczość artysty przekazuje nie tylko najbardziej nowatorskie, ale też historyczne już osiągnięcia elektroakustyki i muzyki elektronicznej. Artysta zręcznie zaciera granice pomiędzy muzyką generowaną komputerowo a tworzoną tradycyjnie, że słuchacz nie wie w tym kontekście, kto odpowiada za efekt końcowy.

19 września 2009, Kraków
Hala ocynowni chemicznej ArcelorMittal Poland
- godz 21:00 APHEX TWIN + HECKER


Zobacz więcej na temat: arcelormittal Irlandia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak