X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Irlandia

Jest orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE ws. Artura C.

"Sądy UE mają prawo oceniać ryzyko dla rzetelnego procesu, biorąc pod uwagę stan praworządności w Polsce" - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odnosząc się do sprawy Polaka zatrzymanego w Irlandii i podejrzanego o przemyt narkotyków. - Dostrzegam korzyści tego postanowienia. Nasze państwo będzie przynajmniej utrzymywało mniej więźniów - ocenił europoseł Ryszard Czarnecki. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Trybunał Sprawiedliwości UE Irlandia Europa

Ekspert: Brytyjczycy żyją niepewnością w kwestii Brexitu

Brytyjski rząd opublikował w czwartek ok. 20 analiz sektorowych na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie przyszłej współpracy Brukseli z Londynem. - Wszyscy obawiamy się braku porozumienia – mówił w audycji "Świat w powiększeniu” w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kokoszczyński, ekspert ds. europejskich.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Brexit Unia Europejska Magdalena Skajewska Irlandia Irlandia Północna

Papież Franciszek z wizytą w Irlandii

Papież Franciszek rozpoczął w sobotę wizytę w Irlandii. Przemawiając do władz kraju zaznaczył, że podziela zgorszenie pedofilią i oburzenie, jakie wywołała nieskuteczność władz kościelnych wobec tych - jak mówił - "odrażających przestępstw". – W każdym rejonie świata są jakieś problemy, wobec których staje papież – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Ewa Czaczkowska z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  papież Irlandia papież Franciszek pedofilia Kościół katolicki