X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Drogocenna "Lucy In The Sky With Diamonds"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 07:00
Rękopis tekstu legendarnej piosenki The Beatles został sprzedany na aukcji w Los Angeles za równowartość 650 tysięcy złotych.
Fragment okładki albumu Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band, z którego pochodzi utwór Lucy In The Sky With Diamonds
Fragment okładki albumu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band", z którego pochodzi utwór "Lucy In The Sky With Diamonds"Foto: mat. promocyjne

To chyba najdroższych kartek papieru w historii. Trudno się jednak dziwić, skoro znajduje się na niej odręczne pismo (pierwsze linijki tekstu "Lucy In The Sky With Diamonds") oraz szkic (czwórka ludzi w pokoju z zasłoniętymi oknami) Johna Lennona.

Piosenka powstała w 1967 roku i trafiła do epokowego albumu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". Silne kontrowersje wzbudzają do dziś sugestie, że surrealistyczny tytuł przeboju (a dokładnie: skrót złożony z pierwszych liter wchodzących w jego skład rzeczowników) stanowi ukrytą pochwałę nielegalnego środka halucynogennego LSD. Sam Lennon podważał jednak te hipotezy, a niejaka Lucy Vodden (zmarła w 2009 roku) twierdziła, że to ona zainspirowała Beatlesa.

Zobacz więcej na temat: John Lennon The Beatles