Polskie Radio
Section05
The Beatles

"Now and Then" – premiera nowej piosenki The Beatles! [POSŁUCHAJ]

Już jesteśmy po premierze najnowszej, i podobno ostatniej, piosenki The Beatles. Można jej było wysłuchać również na antenie Trójki. Podobnie jak w przypadku "Free as a Bird" i "Real Love" - za bazę tej piosenki posłużyło demo nagrane przez Johna Lennona z towarzyszeniem fortepianu blisko pół wieku temu. Jednak dopiero sztuczna inteligencja pozwoliła odpowiednio wykorzystać tę taśmę.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA The Beatles John Lennon Paul McCartney George Harrison ringo starr premiera Justyna Grabarz Piotr Firan Radosław Nałęcz Trójka

The Beatles: wkrótce premiera ich nieznanej piosenki! Powstanie też serial o śmierci Johna Lennona

Wielbiciele najsłynniejszej grupy w historii muzyki rozrywkowej są zachwyceni: już wkrótce premierę będzie miała nieznana i, podobno, ostatnia piosenka, w której The Beatles wystąpili razem. Co więcej, jedna z platform streamingowych zapowiedziała produkcję serialu dokumentalnego od nowa opowiadającego historię tragicznej śmierci Johna Lennona.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA The Beatles John Lennon Paul McCartney George Harrison ringo starr Katarzyna Cygler Trójka film dokumentalny

Global Beatles Day, czyli hołd dla czwórki z Liverpoolu

W oficjalne święto zespołu The Beatles audycja "Bed and breakfast" nie mogła rozpocząć się inaczej niż od kompozycji czwórki z Liverpoolu, czyli jak mówi Raf Uzar, najwspanialszego zespołu na świecie. Historia The Beatles zaczyna się od przyjaźni i wspólnego grania w kameralnych pubach, a skończy się na światowym fenomenie, który na zawsze odmienił muzykę rozrywkową.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Raf Uzar Piotr Firan The Beatles

The Beatles - zespół, który zrewolucjonizował muzykę

W ciągu zaledwie ośmiu lat ustanowili rekordy popularności i sprzedali setki milionów płyt. Wspaniała czwórka z Liverpoolu stała się ikoną popkultury i ukształtowała brzmienie współczesnej muzyki. 53 lata temu, 10 kwietnia 1970 roku, Paul McCartney ogłosił zakończenie działalności zespołu The Beatles. 
Zobacz więcej na temat:  The Beatles Paul McCartney George Harrison ringo starr John Lennon rock and roll Rock lata 60

"Nikt nie stroił tak jak oni". Urodziny George'a Harrisona

Gitarzysta George Harrison skończył 80. lat. Razem z Johnem Lennonem, Paulem McCartneym i Ringo Starrem napisał historię jednego z najważniejszych zespołów w historii muzyki. - Cytując agenta prasowego The Beatles, Dereka Taylora, ta historia to najwspanialsza powieść XX wieku. Z tym, że wydarzyła się naprawdę - mówi dziennikarz Paweł Błędowski.   
Zobacz więcej na temat:  The Beatles George Harrison MUZYKA Czwórka Jakub Jamrozek Damian Sikorski