X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Życiowa metamatyka Stop Mi!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2010 12:00
Warszawska grupa debiutuje dzięki 9 minutowej piosence o neurozach korporacyjnego życia.
Audio

16 listopada do sklepów trafi pierwszy krążek kwintetu Stop Mi! zatytułowany "Metamatyka". Grupa samą siebie zalicza do sceny indie rockowej. W ich muzyce dostrzec można wpływy zimnej fali z lat 80.

– Z tamtych czasów inspirowała nas przede wszystkim Republika – mówił liderujący Stop Mi! Maciej Faryna, który wspólnie z klawiszowcem zespołu Tomaszem Maruszewskim gościł w audycji Tomasza Żądy "Nocna Polska".

Zespół debiutuje dzięki piosence "Metamorfoza", która mimo swojej niesinglowości, trwa ponad 9 minut i jest częściowo mówiona, zwróciła na nich uwagę wydawców. Na płycie, do partii czytanych utworu Stop mi! zaangażowali popularnego lektora.

- Do nagrania piosenki "Metamorfozy" wynajęliśmy Roberta Czebotara, takiego aktora, którego nie znamy z twarzy, ale znamy doskonale jego głos, gdyż czyta większość polskich reklam. Jest też wziętym dubinggowcem – mówił w audycji Maciej Faryna.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy i piosenki w wersji pochodzącej z wydanej w 2009 roku epki "Życie jest gdzie indziej", na której kompozycje "Metamorfozy" zaśpiewał w całości Maciej Faryna.

bch