X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Zespół studentek i nieśmiałych chłopaków

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 10:00
Z okazji ogłoszenia pierwszego koncertu Belle And Sebastian w Polsce przypominamy ich piosenkę, "Wrapped Up In Books".

Wczoraj wieczorem gruchnęła wiadomość, że legendarna grupa indie-popowa z Glasgow, Belle & Sebastian, 19 kwietnia po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

Zespół z Glasgow zadebiutował w 1996 roku płytą "Tigermilk". Do tej pory wydał 8 regularnych albumów. Ostatni krążek zatytułowany jest "Write About Love" i ukazał się jesienią 2010 roku. Dowodzony przez Stuarta Murdocha skład stał się jedną z najciekawszych grup brytyjskich ostatnich 15 lat.  Piosenki B&S są subtelne, melodyjne i zawierają wiele erudycyjnych odniesień do historii muzyki popularnej. Wyróżniają je też błyskotliwe, wielopoziome, nierzadko ironiczne teksty pisane przez lidera grupy.

Na Wyspach o Belle And Sebastian mówi się czasem, że to grupa dla studentek i nieśmiałych okularników. Redakcja portalu muzycznego Polskiego Radia zdecydowanie odnajduje siebie w tym opisie fanów Belle & Sebastian. Napełniliśmy już więc termos herbatą, zrobiliśmy kanapki i zaopatrzyliśmy się w śpiwory. Wkrótce mamy zamiar ustawić się pod najbliższym punktem sprzedaży biletów koncertowych w oczekiwaniu na wejściówki na ten szczególny koncert.

Poniżej prezentujemy piosenkę Belle Sebastian, w której Stuart Murdoch śpiewa o tym, że jego inspiracje i fantazje zawarte są w księgach. Można ją znaleźć na albumie "Dear Catastrophe Waitress" z 2003 roku.