Materiały o Pink Floyd

Czar wspomnień Michała Olszańskiego

Czar wspomnień Michała Olszańskiego

Muzyka, którą zaprezentował w tej audycji gość Tomasza Żądy, to podróż w czasie. Podróż w lata młodości, czas wielkich wyborów, który pozostawił po sobie wiele pięknych i ważnych wspomnień.

Muzykoterapia - nie tylko ballada

"Muzykoterapia - nie tylko ballada"

W drugiej godzinie audycji "Rock Blok" przenieśliśmy się w głębokie lata 80., a dzięki uprzejmości Grześka Kszczotka słuchaliśmy dwóch odcinków autorskiego programu, który Tomek Beksiński prowadził w Czwórce w 1985 roku.

Ian Emes: mam rozdwojoną osobowość

Ian Emes: mam rozdwojoną osobowość

- Jedną z moich ulubionych książek jest "Doktor Jeckyll i Mr Hyde". Tak jak każdy człowiek mam w sobie ucywilizowaną myśl i zwierzęcy instynkt - mówił brytyjski artysta, twórca pierwszych muzycznych animacji dla Pink Floyd.

Powrót Rezerwatu. Nowa płyta po 28 latach

Powrót Rezerwatu. Nowa płyta po 28 latach

Zespół Rezerwat powstał w 1982 roku, a swoje największe triumfy święcił w latach 80. i 90. Czołową postacią grupy jest jej założyciel, wokalista, gitarzysta basowy i autor większości materiału - Andrzej Adamiak.

Dla Pectusa kobiety są bardzo ważne

Dla Pectusa kobiety są bardzo ważne

Zespół Pectus świętuje swój jubileusz – 10 lat na scenie. W tym czasie śpiewał z najwybitniejszymi polskimi wokalistkami m.in. z Marylą Rodowicz i Ireną Santor.

David Gilmour Rattle that lock

David Gilmour "Rattle that lock"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 11 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.