Materiały o Pink Floyd

La Scala i kino

La Scala i kino

Nie ma na świecie Teatru Muzycznego otoczonego większą legendą niż mediolańska La Scala. Swój prestiż zawdzięcza głównie występującym tam artystom. Nie zabrakło wśród nich wykonawców i kompozytorów polskich.

The Bad Plus - For All I Care

The Bad Plus - "For All I Care"

Czy w hipercyfrowym XXI wieku można odnieść komercyjny sukces na skalę światową, grając jazz na skromnym, klasycznym instrumentarium, nie podpierając się przy tym żadnymi wielkimi nazwiskami?

Festiwal Rocka Progresywnego - ProgRock 2009

Festiwal Rocka Progresywnego - ProgRock 2009

Zapraszamy na dwudniowy Festiwal Rocka Progresywnego w katowickim Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego. Po raz pierwszy impreza będzie miała rangę festiwalu i potrwa dwa dni. Niezwykłe święto miłośników progresywnych brzmień!

Gilmour David

Gilmour David

Kiedy na początku lat sześćdziesiątych David Gilmour uczył grać na gitarze świętej pamięci Syda Barretta, nikt nie przypuszczał, że losy obu panów skrzyżują się kilka lat później w jednym z najlepszych zespołów w historii muzyki.

Top Wszech Czasów

Top Wszech Czasów

Słuchacze Trójki po raz piętnasty wybierają najlepsze piosenki w historii muzyki.

Urodziny Tomka Beksińskiego

26 listopada obchodziłby 50-te urodziny. Gdyby był z nami. Jednak blisko 9 lat temu przeszedł na drugą stronę... Tomek Beksiński. W środę przypomnimy jedną z jego ostatnich audycji - Noc z Lacrimosą - z października 1999 roku.

MARILLION

MARILLION

Marillion – brytyjska grupa rockowa, powstała w 1979 i była jedną z pierwszych nowych grup progresywnych po kryzysie, jaki ten gatunek przechodził w końcu lat siedemdziesiątych.

Piotr Kaczkowski - Rozmowy Trzecie

Piotr Kaczkowski - "Rozmowy Trzecie"

23 września br. ukazał się kolejny tom wywiadów Piotra Kaczkowskiego "Rozmowy Trzecie". Obejmuje okres od wiosny 2004 do wiosny 2008. Na 400 stronach pomieściły się 43 rozmowy z artystami muzyki rockowej.

Mars Volta, The

Mars Volta, The

Na początku był zespół At the Drive-In. Młodzi muzycy z El Paso w Teksasie, zafascynowani dokonaniami Pink Floyd, Fugazi i The Smiths, na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęli poszukiwania swojej własnej drogi.

Coldplay

Coldplay

Początki grupy datuje się na 1996 rok, kiedy po raz pierwszy spotkali się Chris Martin i Jon Buckland. Przez następne dwa lata zespół zmieniał kilka razy nazwę i członków, aż w końcu 16 stycznia 1998 roku grupa przyjęła nazwę Coldplay.

Jesień w Trójce

Od poniedziałku, 8 października Trójka wystartowała z nową ramówką. Czeka nas sporo zmian: kilka nowych audycji, kilka starych znajdzie się w nowych miejscach - czasami pod nowym tytułem. Szczegóły nowej ramówki juz wkrótce na naszych stronach.