X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Historia muzyki rozrywkowej - Led Zeppelin

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 13:36
Nikt z nimi nie może się równać, jeśli chodzi o nieprzerwana inspirację dla wszystkich pokoleń i wszystkich rodzajów muzyki, od hip-hopu po hardcore'owy metal.
Audio
Wokalista Robert Plant i gitarzysta Jimmy Page podczas koncertu w Wiedniu w 1998 roku
Wokalista Robert Plant i gitarzysta Jimmy Page podczas koncertu w Wiedniu w 1998 rokuFoto: PAP/EPA/APA/HANS TECHT

Nigdy nie przestali i nie przestają być cool. Roberta Planta spotykałem kilka razy - na festiwalu w Glastonbury, fantastycznym koncercie w londyńskim kościele. Johna Paula Jonesa - raz, podczas wywiadu w pubie w Notting Hill. Prawdziwy angielski dżentelmen z parasolem…

Rzecz jasna, największym przeżyciem był wywiad telewizyjny z Jimmym Page'em z okazji rewelacyjnego filmu "Będzie głośno". Jest w nim scena, kiedy Page bierze do ręki gitarę i zaczyna grać "Kashmir", a Jacka White'a i Edge'a zatyka z wrażenia. Po prostu gapią się z podziwem. Tenże "Kashmir" w wersji unplugged, a raczej unledded - z projektu Page'a i Planta z muzykami z Bliskiego Wschodu - uważam za ich szczytowe osiągnięcie. W niezwykle trudnej sytuacji zmierzenia się z repertuarem Led Zeppelin bez szyldu grupy wyszli nie tylko obronna ręką, ale z nowym, kosmicznym jego odczytaniem. A potem był pamiętny koncert w londyńskiej O2 z młodym Bonhamem na perkusji, który oglądaliśmy w Studio Osieckiej z blu-raya.

A 2 czerwca 2014 roku słuchaliśmy w tym samym miejscu trzech pierwszych płyt grupy w odświeżonych wersjach przygotowanych przez kustosza dorobku zespołu - Page'a.

Zobacz więcej na temat: Led Zeppelin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak